Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Down Sendromlular İçin Yürüyelim Mi?

17.09.2014

CANKAYA-down

Dünya Lenfoma Günü kapsamında, 14 Eylül’de Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Tesisleri’nde hasta ve hasta yakınlarını bir araya getirecek olan Çankaya Belediyesi, 28 Eylül’de ise down sendromuna dikkat çekmek için yapılacak yürüyüşe destek veriyor. Belediye, projelere katkı sunmak isteyen tüm Ankaralıları yürüyüşe davet ediyor.

DÜNYA LENFOMA GÜNÜ
Dünya Lenfoma Günü kapsamında, 14 Eylül’de Çankaya Belediyesi Ahlatlıbel Spor ve Dinlenme Tesislerinde yapılacak etkinlikte, hastalar ve hasta yakınları bir araya gelecek. Lösemi Lenfoma Miyelom Hastaları ve Araştırma Eğitim Birliği Derneği tarafından düzenlenen etkinlik, 17.00 – 18.00 arasında yapılacak kısa bir yürüyüşün ardından, çeşitli grupların yer alacağı konserle devam edecek.

DOSTLUK YÜRÜYÜŞÜ
Down Sendromu Derneği’nin 28 Eylül’de düzenleyeceği ‘Down Sendromu Dostluk Yürüyüşü’ 13.00-15.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Sendroma ilişkin farkındalık yaratma amacı taşıyan yürüyüş, Çankaya Belediyesi Sakarya Caddesi önünden başlayacak. Etkinlik, Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde düzenlenecek basın açıklamasının ardından başlangıç noktasına dönüşle sona erecek.

“SORUMLULUKLARIM VAR”
Çankaya Belediyesi, 9 Eylül 2014’ten bu yana Ayvalık’ta gerçekleşen ‘Yurttaşım Sorumluluklarımın Farkındayım’ projesinde de Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneğine destek oluyor. Lise öğrencileri ve engelli gençlerin yanı sıra refakatçilerin de yer aldığı kampta, engellilerin başarı öyküleri, birlikte yaşama kültürü, öfke kontrolü gibi seminerlerin yanı sıra, yüzme, fotoğrafçılık, yürüyüş gibi etkinlikler düzenleniyor.

Bu Haberi Paylaşın