Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

DSÖ Avrupa Bölge Ofisi, İzmir’de toplanacak

17.09.2013

dsöDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölge Ofisi 63. Bölge Komitesi Toplantısı, 16-19 Eylül 2013 tarihleri arasında Çeşme’de düzenlenecek.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, organizasyonu ile ev sahipliğini Sağlık Bakanlığı’nın yapacağı toplantıya, DSÖ Avrupa Bölge Ofisi Direktörü Zsuzsanna Jakab, DSÖ Avrupa Bölgesi üye ülkelerinin sağlık bakanları ile üst düzey yetkililerin yanı sıra DSÖ, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu (UNFPA) ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılacak.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun komite başkanlığını yürüteceği DSÖ Avrupa Bölge Ofisi 63. Bölge Toplantısı’nda, ulusal ve bölgesel düzeyde halk sağlığı sorunları ile mücadelede Avrupa ülkelerini kapsayacak strateji ve eylem planları görüşülecek.

DSÖ Avrupa Bölgesi’nin “Herkes için Sağlık” vizyonunda bulunan Sağlık 2020 Belgesi kapsamındaki 2014-2020 Avrupa Ruh Sağlığı Eylem Planı’nın değerlendirileceği toplantıda, DSÖ reformu, kızamık ve kızamıkçığın eliminasyonu, insani ve sağlık acil durumlarına hazırlıklılık teknik uzmanlık ofisi kurulması konuları ele alınacaktır.

Türkiye’de yürütülen çok sektörlü sağlık sorumluluğunun güçlendirilmesi çalışmaları ile Çocuk İzlem Merkezlerine ilişkin başarılı uygulamalar da toplantıda gerçekleştirilecek teknik sunumlarla katılımcılara aktarılacak.

Çeşme Sheraton Otel’de 16 Eylül Pazartesi günü başlayacak toplantı kapsamında Sağlık Bakanı Müezzioğlu ile DSÖ Avrupa Bölge Ofisi Direktörü Jakab, ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Bu Haberi Paylaşın