Bizi Takip Edin

Manşetler

DSÖ Avrupa Bölge Ofisi Sağlıklı Şehirler Ağı Yöneticisi Kira Fortune Taziye ve Başsağlığı Mesajı

21.02.2023

DSÖ Avrupa Bölge Ofisi Sağlıklı Şehirler Ağı Yöneticisi Kira Fortune taziye ve başsağlığı mesajı yayınlayarak Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağına üye şehirlerden destek istedi.

Türkiye ve Suriye Arap Cumhuriyeti’ndeki Depremlerden Etkilenenlere Başsağlığı Diliyoruz.

– Sağlıklı Şehirler Ağı’ndaki Meslektaşlara Mesaj

Son deprem ve artçı sarsıntılardan Türkiye ve Suriye Arap Cumhuriyeti’nde etkilenen bu ağdaki meslektaşlarımıza Sağlıklı Şehir Ağı adına en derin taziyelerimi sunmak istiyorum. Şu anda yaşadığınız korku ve belirsizliği ancak hayal edebiliyorum ve düşüncelerimizin sizinle olduğunu bilmenizi istiyorum. Birçoğunuzun kayıp, yaralanma veya evlerinizde ve topluluklarınızda hasarla uğraşıyor olabileceğini biliyorum ve bu ihtiyaç anında ağın yanınızda olduğunu bilmenizi istiyorum. Lütfen elimizden gelen her türlü desteği veya yardımı sunmak için burada olduğumuzu bilin. Sekretarya, afetten etkilenenlerin mümkün olan en kısa sürede iyileşmesini ve etkilenen bölgelerin restorasyonunu ve toparlanmasını içtenlikle ummaktadır.

Son depremlerin ardından DSÖ Vakfı, DSÖ’nün Türkiye ve Suriye Arap Cumhuriyeti için Deprem Acil Çağrısı için acilen fon toplamak üzere bir kampanya başlattı. Bu sayede DSÖ, yaralıları tedavi etmek, sağlık çalışanlarını desteklemek ve temel sağlık hizmetlerini sürdürmek için acil durum sağlık ekipleri görevlendiriyor. DSÖ’nün acil sağlık hizmeti sunmasına yardımcı olmak için Türkiye ve Suriye Arap Cumhuriyeti’ne yönelik Acil Durum Çağrısı hakkında daha fazla ayrıntı şu adreste bulunabilir: https://earthquakeresponse-turkiyesyria.who.foundation/

Bu Haberi Paylaşın