AnasayfaÜyelerimizSıkça Sorulanlarİletişim Bilgileri
 

Duyurular

DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağına 4 Üye Belediyemiz Kabul Edildi

Tarih : 26 Mayıs 2021

Dünya Sağlık Örgütü’nün belediyelerle birlikte yürüttüğü, şehirlerde yaşayan ve çalışan insanların fiziki, psikolojik ve çevresel refahlarını geliştirmeyi amaçlayan uzun dönemli bir kalkınma girişimi olan DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı, 1988 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından kentlerin sağlık göstergelerini belirlemek ve bu göstergeleri olumsuz etkileyen faktörlere çözüm üretmek amacıyla kuruldu. Her 5 yılda bir yenilenen kriterlere göre ulusal ağlar ve şehirler Sağlıklı Şehirler Ağına üye olabilmek için başvuruda bulunmaktadırlar.

2014-2018 yıllarını kapsayan VI. Faz döneminde DSÖ Avrupa Bölgesinden 30 ulusal ağın, 100 şehrin üyelikleri kabul edilmişti.

2019 yılında başlayan DSÖ Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı VII. Faz dönemine üyelik başvurusunda bulunanlardan 28 şehir açıklandı. Türkiye Sağlıklı Şehirler Birliği’ne üye 4 belediyemizin başvuruları kabul edildi. Başvuruları kabul edilen Bursa Büyükşehir Belediyesi, Burdur Belediyesi, Çankaya Belediyesi ve Kadıköy Belediyesini kutluyoruz.

Ağa kabul edilen şehirlerin listesine https://www.euro.who.int/…/28-cities-have-now-been… sayfasından ulaşılabilinir.

Etkinlikler
 
Yayınlar
 
Diğer Yayınlarımız
 
Video Galerisi
 
Fotoğraf Galerisi
 
 
 
Üye Belediyelerimiz
 
 
Anasayfa ÜyelerimizBirlik HakkındaSKB HaberleriÜye Belediye HaberleriYayınlarFotoğraf Galerisiİletişim Bilgileri
© 2005-2020 Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği. Tüm hakları saklıdır.