Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Dündar Engelli Vatandaşın Yüzünü Güldürdü

12.11.2016

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, doğuştan felçli olduğu için belden aşağısı tutmayan 16 yaşındaki İsa Ertürk’e akülü araç hediye etti.

 

Osmangazi Belediyesi, yeni dönemde hayata geçirdiği sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan “Belediyem Benimle” projesi kapsamında ilçe genelindeki yardıma muhtaç vatandaşların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. İlçedeki mahalleleri tek tek gezen Belediyem Benimle ekibinin ulaştığı doğuştan felçli olan ve belden aşağısı tutmayan 16 yaşındaki İsa Ertürk’ü  Çiftehavuzlar Mahallesi’ndeki evinde ziyaret eden Başkan Dündar, genç çocuğa akülü aracını teslim ederek büyük mutluluk yaşattı.

 

Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmanın kendileri için öncelik olduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Osmangazi’de engelleri ortadan kaldırmak adına birçok projeye imza attık. Yardıma ihtiyacı olduğunu tespit ettiğimiz engelli vatandaşlarımıza da tekerlekli sandalye ve akülü araç yardımında bulunuyoruz. Doğuştan felçli olan ve belden aşağısı tutmayan İsa Ertürk kardeşimizin yatağından kalkıp sokakta gezebilmesini sağlamak adına akülü araba hediye ettik. Güle güle kullansın” dedi.

 

Başkan Dündar’ın hediye ettiği akülü aracı görünce büyük mutluluk yaşayan İsa Ertürk de, akülü araç sayesinde yaşantısının daha kolaylaşacağını dile getirerek, Başkan Dündar’a teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaşın