Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Dünya Barışına örnek olsun

08.07.2013

Gölcük Belediyesinin ´Gölcük Vizyon 2023´ Projesi kapsamında gerçekleştirdiği ´20. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu´ D.dere Çınarlık meydanında yapılan tören ile sona erdi.

Gölcük Belediyesinin ‘Gölcük Vizyon2023′ Projesi kapsamında gerçekleştirdiği ’20. Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu’D.dere Çınarlık meydanında yapılan tören ile sona erdi.

Gölcük’ün doğal güzelliklerine kültüreldeğer katan Gölcük Belediyesi ’20.Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu’ kapanıştöreni Değirmendere Çınarlık Meydanı’nda yapıldı. Kapanış törenine GölcükBelediye Başkan Vekili İsmail Gençdemir, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. ReşatBaşar, Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı SedatYücel, sanatçılar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gölcük Belediyesi tarafından yirmincisidüzenlenen Uluslararası Değirmendere Zühtü Müridoğlu Sempozyumuna vatandaşın vebasın mensuplarının ilgisi büyüktü. Tören Saygı Duruşu ve İstiklal marşınınokunmasıyla başladı akabinde Gölcük Belediyesi Manisa-Soma Zeybek ekibiningösterisi ile devam etti.

Gösteri sonrasında konuşmacılarsırasıyla kürsüye gelerek sempozyum hakkında düşüncelerini belirttiler. Kent Konseyi Başkanı Metin Şentürk,Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi ve Gölcük Kent Konseyi birlikte sıkı bir iş birliği içerisindeçalışıldığını söyledi. Düzenlenen bu sempozyumla Gölcük kentinin turizm, sanatve tarih adına bir çok şey kazandığını ve bunların Gölcük ve Değirmendere’ninuluslararası tanınmasını sağladığını anlattı. Şentürk sözlerine Gölcük Belediye Başkanı MehmetEllibeş’in kararlı duruşundan ve bu sempozyuma verdiği önemden bahsetti ve bukararlılık ile bu tür etkinliklerin daha da artacağını söyledi. Son olarakŞentürk bu sempozyumda emeği geçen herkese teşekkür etti

Sanatçı İsabella Corni bu sempozyumunkültürel ve sanatsal deneyim olarak kendisine çok şey kattığını söyledi.İsabella buraya geldiği için kendini çok mutlu hissettiğini söyledi ve busempozyum da emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra sanatçı Evren Erol, busempozyumun çok değerli sanatsal değer taşıdığını ve sürekli devam etmesigerektiğini belirtti. Son olarak Değirmendere halkına gösterdiklerimisafirperverliklerinden dolayı çok teşekkür etti.

Kocaeli Üniversitesi Güzel SanatlarFakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşat Başar 20 yıl önce başlatılan bu sempozyumunzorlu aşamalardan geçerek Dünyaya açıldığını söyledi. Sempozyumun 20. yılınıdoldurması ile ilgili “Dünya’da örneği az Türkiye de ilk ve tek” olduğunu söyledi.Prof. Dr. Başar sözlerini 20 yıldır çalışmalarından ödün vermeyen herkeseSanata ve sanatçıya verdiği destek ve katkılarından dolayı Gölcük BelediyeBaşkanı Mehmet Ellibeş’e teşekkür ederken bu çalışmanın arka planında görevyapan Kocaeli Üni. Güzel sanatlar fakültesi Yrd. Doç. Dr. Yarkın Biçer veasistan olarak görev yapan Öğrencilerimize gönülden teşekkür ediyorum dedi.Ayrıca bu güzel sempozyum Dünya barışına armağan olsun dedi.

Gölcük Belediye Başkan Vekili İsmailGençdemir sanatı seven bir başkana sahip olduğumuzu ve bu suretle bir çoksanatsal etkinlik düzenlendiğini söyledi. Bu etkinlikler de Gölcük BelediyeBaşkanı Mehmet Ellibeş ve emeği geçen herkese teşekkür etti

Bu yıl yirmincisi düzenlenen ahşapsempozyumu Protokolün sempozyuma katılan sanatçılara plaket ve teşekkürbelgelerinin verilmesi ile devam etti. Akabinde 20. Uluslararası Zühtü Müridoğlu Ahşap Heykel Sempozyumu yerli veyabancı sanatçıların yaptığı eserlerin gezilmesi ve kapanış kokteylinekatılımla son buldu.

Bu Haberi Paylaşın