Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Dünya Çevre Günü Cacabey Meydanında Kutlandı

07.06.2017

Kırşehir Belediyesi ve Çevre Şehircilik Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen 5 Haziran Dünya Çevre günü Cacabey meydanında yapılan etkinlikle kutlandı.

Dünya Çevre günü nedeniyle yaşam alanlarının güzelleşmesi amacıyla yapılan etkinliğe katılan Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, bugün 5 haziran Dünya Çevre günü . Dünya Çevre gününde çevreye olan, insanın çevreye verdiği zararı dikkat çekmek adına bizde yerelde bir takım etkinlikler içerisindeyiz. Bugünkü yaptığımız faaliyet ve ödüllendirme bunun göstergesidir. Biz yaşadığımız dünyayı kendi ellerimizle yok ediyoruz. Bu dünyayı gelecek kuşaklara miras bırakmamız gerekirken sanki bize miras kalmış ve tüketmenin gayreti içerisindeyiz. Hızlı bir şekilde bu alışkanlılardan kurutulmamız gerekiyor. Yavrularımıza şimdiden çevre bilinci ile ilgili imkânları sunmak lazım. Başka yaşanacak dünya yok ve bize olan emanete sahip çıkmamız gerekiyor. Dünya daki kaynaklar sınırsız değil, sınırlı hızla tüketiyoruz. Rabbimin bize sunduğu bu nimeti kıymetini bilerek ziyan etmeden israf etmeden onu kullanımına hem katkı sağlamalıyız,hem de kullanmalıyız. Sonuçta bunların hepsi birer kul hakkıdır. Yiyeceğimiz ambalajını yere atmak bile kul hakkı. Çöp kovasına atmak gerekir basit bir şekilde. Dünya Çevre Gününde farkındalık oluşturmak için belediye olarak kendi yaşam alanları ve çevresine bakan güzellikler oluşturan ağabeylerimizi ve kardeşlerimizi tespit ettik istedik ki onları onure edelim ve bu güzellikleri de örnek teşkil etsin dedi.

Yapılan etkinliğe katılan ve Kırşehir’de gerekli incelemeler sonrası yaşam alanlarını güzelleştirenlere de ödüllerin verildi. Kırşehir’e has gülü barındıran kişilerin bahçeleri tespit edilerek ödüllendirildi.

5 Haziran Dünya Çevre günü nedeni ile Kırşehir Belediyesi Gül Bahçe Peyzaj ve Çiçek Satış Merkezi tarafından vatandaşlara gül dağıtımı yapıldı.

Bu Haberi Paylaşın