Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Dünya Çevre Günü Coşkuyla Kutlandı

18.05.2018

İnegöl Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nün bu yıl ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle, çevre günü etkinliklerini Mayıs ayında gerçekleştirdi. Temizlik İşleri Müdürlüğü organizasyonuyla düzenlenen Çevre ve Çocuk Şenliği, 35 okuldan 900 öğrencinin katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

Bugün 14.00’da başlayan şenlik kapsamında, öğrenciler İnegöl Belediyesi önünden kortej yürüyüşü ile Kapalı Spor Salonuna yürüyecekti. Ancak hava muhalefeti nedeniyle kortej iptal edilerek etkinlikler salonda içerisinde gerçekleştirildi. Çocuk oyunları ve farklı etkinliklerle başlayan şenlikte, öğrencilere simit ve ayran ikramı yapıldı.

PIRIL ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
İnegöl Belediyesi Temizlik Maskotu ‘Pırıl’ın da bulunduğu etkinlikte, öğrenciler Pırıl’a büyük ilgi gösterdi. Öğrenciler arasında çeşitli yarışmalar ve kurulan oyun parkurunda eğlence dolu dakikalar yaşanırken, şenlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.

GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI SERGİLENDİ
Şenlik kapsamında salon içerisinde okulların stantları da yer aldı. Stantlarda okulların geri dönüşümle ilgili yaptıkları çalışmalar sergilendi.

“SİZLER BİZİM TEMİZLİK ELÇİLERİMİZSİNİZ”
Şenliğe Belediye Başkanı Alper Taban, Başkan Yardımcısı Adil Kansu, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, İlçe Spor Müdürü Yusuf Şevki Yücel’de katıldı. Etkinlikler sürerken, Belediye Başkanı Alper Taban sahneye çıkarak öğrencilere hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Taban, Dünyada her yıl 5 Haziran’da kutlanan çevre gününün bu yıl ramazan ayına geldiğini ve bu nedenle Mayıs ayında şenliği yapma kararı aldıklarını hatırlatarak; “Dünya Çevre Günü vesilesiyle düzenlediğimiz bu etkinlikte bugün sizlerle bir araya geldik. Çevrenin önemini hepimiz biliyoruz. Geleceğimize daha güzel bir dünya bırakmak adına da aslolan kirletmemektir diyoruz. Kirletmemeyi öğrenmek adına bugün bu programı yaptık. Temizlik maskotumuz Pırıl’da bugün sizler için burada. İnşallah okullarınızda da sizleri ziyaret edecek. Ne yapmak istediğimizi, nereye varmak istediğimizi sizlere anlatacak. Nasıl ki evimizde çöplerimizi yerlere atmıyorsak, sokaklar da bizim ikinci evimizdir. Sokakları da aynı şekilde kirletmemeyi öğrenmek zorundayız. Bu noktada siz çocuklara çok büyük görevler düşüyor. Çevreyi kirleten büyüklerinize kirletmemeyi sizler öğreteceksiniz. Bunu en güzel sizler başaracaksınız. Temizlik elçilerimiz sizlersiniz” dedi.

Konuşma sonrası Başkan Taban, yıl boyunca yapılan geri dönüşüm yarışmalarında derece elde eden okulların ödüllerini de takdim etti. Tören sonrası etkinlikler ve eğlenceler devam ederken, öğrenciler çevre bilinci edindikleri gibi coşku dolu bir gün de yaşamış oldu.

Bu Haberi Paylaşın