Bizi Takip Edin

Genel

Dünya Çevre Günü kutlama mesajı

03.06.2013

Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, “Sağlıklı yaşam ancak sağlıklı çevre ile olur. Birliğimiz adına tüm vatandaşlarımızın Dünya Çevre Gününü kutluyor, sağlıklı yaşam için çevreye karşı duyarlı olmaya davet ediyorum.”
Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE, çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla her yıl kutlanan “5 Haziran Dünya Çevre Günü” ve “5-11 Haziran Çevre Koruma Haftası” vesilesiyle mesaj yayımladı.
Yayınladığı mesajda çevrenin kirliliğinin, insan sağlığını en çok etkileyen unsurlardan biri olarak, bütün ülkelerin ortak sorunu olduğunu ifade eden Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep ALTEPE, “Doğal çevreyle uyum içinde yaşamak, doğal kaynaklarımızı doğru kullanmak, çevreye karşı daha duyarlı yaklaşmak ve kirlilikle mücadele etmek sürdürülebilir çevre için en önemli adımlardır. Tüm dünya küresel ısınma, çölleşme ve kuraklık gibi insanlığın geleceğini tehdit eden etkilere sebep olan çevre kirliliğine karşı büyük bir mücadele vermektedir. Çevre kirliliğine karşı herkesi birlik olmaya davet ediyor, daha sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşaması umuduyla herkesin Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Sağlıklı Kentler Birliği’nin bu doğrultuda üzerine düşeni yapmak üzere harekete geçtiğini belirten Birlik Başkanı Recep ALTEPE, ilki 2012’de Bursa’da, ikincisi Mart 2013’te İstanbul’da olmak üzere Çevreci Tesis Ödül töreni düzenlediklerinin altını çizdi. Recep ALTEPE açıklamasında ayrıca “Birliğimizin girişimleriyle 36 çevreci sanayi kuruluşu herkese örnek olmuş ve bu kuruluşlar çevre için motive edilirken, diğer tesisler özendirilmiştir. Bu girişim Sağlıklı Kentler Birliği’nin çevre için attığı önemli bir adımdır. Kentli Dergimizin 11. sayısını da bu amaca hizmet etmek adına Sağlık ve Çevre konusunda Çevreci Nesil Eğitim Serisi ile birlikte tüm Türkiye genelinde dağıttık.” Dedi.
Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep ALTEPE son olarak, çevreyi koruma çalışmalarında bilinçlendirme faaliyetlerinin büyük önem taşıdığını, bu amaçla Birlik olarak yalnızca belediyelere değil, kenti oluşturan kentte yaşayan, üreten her kuruma, her kuruluşa ve kentliye yol göstermeye çalıştıklarını vurgulayarak, “Sağlıklı çevre ve sağlıklı yaşam için herkesi harekete geçmeye davet ediyoruz.” Dedi.

Bu Haberi Paylaşın