Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Dünya Çevre Günü Mudanya’da Kutlandı

11.06.2021

Mudanya Belediyesi ve Mudanya Kent Konseyi işbirliği ile 5 Haziran Dünya Çevre Günü, “Çevreni Koru, Geleceğini Koru” temasıyla Mudanya Mütareke Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği etkinliklerde doğa ve denizde oluşan kirliliğe dikkat çekilirken, gönüllü vatandaşların katılımıyla Göynüklü ve Esence mahallelerinde sokak hayvanlarına mama dağıtımı ve atık toplama etkinlikleri düzenlendi. Ayrıca Mudanya’da geri dönüşüm atıklarını düzenli toplayan vatandaşlara da çeşitli hediyeler verildi. M.Agah Bursalı Kreşi öğrencileri yaptıkları atölye çalışmasıyla kedi evi boyama etkinliği gerçekleştirdi. Etkinlikte Bursa AFAD, Deniz Polisi ve Mudanya Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri yaptıkları dalış ile deniz kirliliğine de dikkat çektiler.

İPEK ILDIZ İLE COŞKULU FİNAL
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının stant açtığı etkinlikte Mudanya İlçe Bandosu çaldığı marş ve şarkılarla etkinliğe katılanlara keyifli anlar yaşattı. Etkinliklerin sonunda sahne alan Bursalı sanatçı İpek Ildız ve orkestrası ise coşkuyu doruğa çıkardı. İzmir Marşı ile son bulan konser sonunda Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, eşi Gülbahar Türkyılmaz ve Mudanya Kent Konseyi Başkanı Cumhur Aksan sanatçıya teşekkür etti.

TÜRKYILMAZ; “ÇOCUKLARIMIZIN GELECEĞİ İÇİN MÜCADELE EDİYORUZ”
Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en güzel hediye temiz bir çevre ve temiz bir denizdir” dedi. Çevre mücadelesi veren tüm kurumları ve vatandaşları belediye olarak desteklerine de vurgu yapan Türkyılmaz, “İlçemizden aylık ortalama 70 ton ambalaj atığı toplanmaktadır. Tüm vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık göstermelerini istiyorum. Unutmayalım gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak hepimizin sorumluluğudur” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın