Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Duyarlı Öğrenciler Barınaktaki Dostlarını Unutmuyor

26.05.2015

cankaya-barinak

Her gün farklı okullardan gelen hayvansever öğrencileri ağırlayan çankaya belediyesi sahipsiz sokak hayvanları bakım ve rehabilitasyon merkezi, kapılarını bu kez de Ted Ankara Koleji ve Kırkkonaklar Anadolu Lisesi öğrencilerine açtı.

Barınak ziyaretinde köpeklerle ilgilenen ve veterinerlerden hayvan bakımı hakkında bilgi alan gençler, keyifli vakit geçirdi

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, TED Ankara Koleji ve Kırkkonaklar Anadolu Lisesi öğrencilerini ağırladı. Barınakta kalan sahipsiz hayvanlarla oynayan öğrenciler geçirdikleri keyifli vakti, çektikleri fotoğraflarla ölümsüzleştirdiler.

Her iki okulun Hayvanları Koruma Kulübü tarafından organize edilen geziler doğrultusunda öğrenciler sahipsiz hayvanların yaşamlarını daha yakından tanıma fırsatı buldu. Kırıkkonaklar Anadolu Lisesi 9-10-11’inci sınıf öğrencileri, öğretmenleri Selma Ulusu ile birlikte; TED Ankara Koleji 9-10-11’inci sınıf öğrencileri ise öğretmenleri Zuhal Baloğlu ile birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette, barınakta çalışan veterinerlerden köpeklerle ilgili detaylı bilgi de aldı.

 

Bu Haberi Paylaşın