Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ebeveynlere Bağımlılıkla Mücadele Öğretiliyor

15.12.2017

Türkiye’de ve Dünya’da tütün, alkol ve uyuşturucu madde bağımlılığı hızla artarken, madde kullanımına başlama yaşı ise gün geçtikçe düşüyor. Tehlikenin farkında olan Odunpazarı Belediyesi, ebeveynler için “Bağımlılıkla Mücadele Atölyesi” düzenliyor.

Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Erenköy’de bulunan Sezai Aksoy Halk Merkezi’nde gerçekleşen Bağımlılıkla Mücadele Atölyesi, konusunda uzman psikologlar tarafından yürütülüyor.

Yapılan atölye çalışmasında, evebeynlere Sağlıklı Kentler Birliğinin Prof. Dr. Kültegin Ögel danışmanlığında hazırlanan “Bağımlılıkla Mücadelede Ebeveynlerin Bilmesi Gereken 10 Soru ve Yanıtı” adlı film gösterildi. Filmde geçen soruları önce evebeynler cevapladı, ardından da filmde yer alan cevaplar izlendi. Yapılan bu çalışma ile de doğru bilinen yanlışlar konusunda farkındalık kazandırıldı.

Bağımlılıkla Mücadele Atölyesi’nin ilk olarak Erenköy Sezai Aksoy Halk Merkezi’nde başladığını belirten yetkililer, atölyenin kısa sürede diğer halk merkezlerinde de yapılacağını kaydetti.

Bu Haberi Paylaşın