Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Edirne Belediyesinden Öğrencilere Geri Dönüşüm Eğitim

01.03.2018

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi tarafından şehir merkezindeki ilkokullarda, “Atıkları Geri Kazanalım” isimli bir eğitim projesi başlatıldı.

Çocuklarda çevre bilincinin oluşturulması ve gelecekte geri dönüşüm konusunda duyarlılık yaratılmasının hedeflendiği eğitim projesi kapsamında şehir merkezindeki tüm ilkokullarda bir aylık süre içinde bin’e yakın 3. Ve 4. sınıf öğrencilerine Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi uzmanlarınca sunumlar gerçekleştirilecek.

Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi’nden yapılan açıklamada, eğitimlerde öğrencilere atık piller, atık bitkisel yağlar, elektronik atıklar ve ambalaj atıklarının geri dönüşümleri konusunda bilgiler verileceği belirtilerek, “Erken yaşta çevre bilincini oluşturmak ve bu kavramı içselleştirip, ilerleyen dönemlerde de çocukların bunu hayatlarının bir parçası haline getirmelerini sağlamak amacıyla yapılan eğitimlerde, eğlenceli ve eğitici videolarla da sunumlar daha öğretici hale getiriliyor. Ayrıca okullara ambalaj atığı kutusu, kâğıt/karton ve atık pil kutuları bırakılarak çocukların geri dönüşüme katkı yapmaları sağlanarak , ailelerini de bu konuda bilinçlendirme ve evlerinde de atıkları ayrıştırma sözü alınıyor” denildi.

Bu Haberi Paylaşın