Bizi Takip Edin

Manşetler

Eğitim toplantısı Trabzon’da gerçekleşecek

23.02.2015

Kuruluşundan bu güne sağlıklı şehir kavramını yaymak, bu bilinci yerel yönetimlere ve topluma kazandırmak amacıyla üyeleri ile birlikte hareket eden Sağlıklı Kentler Birliği bu amacını hayata geçirebilmek için eğitime dönük etkinlikler düzenleyerek danışmanlık yapmaktadır.

Üye belediyelerimize yönelik “Yerel Yönetimler İçin Sera Gazı Salınım Envanterinin Önemi ve Hazırlanması” başlıklı uygulamalı eğitim toplantısı 4-5-6 Mart 2015 tarihlerinde Trabzon Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu üyesi ve Anadolu Üniversitesi Ekoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cengiz Türe rehberliğinde düzenlenecektir.

Eğitim toplantısında “Küresel ısınma ve iklim değişikliğine genel bir bakış, yerel yönetimler için sera gazı salınım envanterinin önemi, uluslararası yerel yönetimler sera gazı salımlarının analizi protokolü, genel ilkeler ve envanter için gerekli olan bilgiler, yerel yönetim faaliyetlerinden kaynaklanan sera gazı salımlarının envanterinin hazırlanması ve toplum ölçekli salımların envanterinin hazırlanması” konuları işlenecektir.

[button url=”http://www.skb.gov.tr/wp-content/uploads/2015/02/5-6-Mart-Eğitimi-Programı.pdf” style=”white” size=”small”] Program Detayı [/button]

Bu Haberi Paylaşın