Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliği

03.06.2022

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, 31 Mayıs – 5 Haziran haftasını 2014 yılından bu yana Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası olarak ilan etmiş ve bu tarihler arasında tüm şube ve temsilciklerinde ekolojik yıkıma dikkat çeken etkinlikler düzenleyerek halkın bu konuda bilinçlenmesinde önemli rol oynamıştır.

Gittikçe artan çevre sorunları ve çevre mevzuatındaki tahribatlar nedeniyle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlamanın mümkün olmadığı bu günler, doğanın talanına karşı insanları mücadeleye çağıran bir hafta olarak anılıyor. Bu kapsamda belediyemizin TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ile birlikte düzenlediği “Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliği”, 5 Haziran Pazar günü Sanatçılar Parkı’nda gerçekleşecek. Şenlikte atölye çalışmaları, forum ve söyleşiler, sergiler ve konser etkinliklerinin yanı sıra dernek ve yayınevlerine ait stantlar da ziyaretçilerini bekliyor olacak. Erdal Bayrakoğlu, Baba Zula ve Yeni Türkü gibi değerli müzisyen ve müzik grupları da şenlik kapsamında Sanatçılar Parkı sahnesinde dinleyiciyle buluşacak.

Plansız kentleşmenin getirdiği yıkım, mega projelerin getirdiği ekolojik sorunlar ve insan kanında tespit edilir hale gelen mikroplastik kirlilik, kentimizde yaşadığımız en önemli ve acil çözüme kavuşturulması gereken ekolojik problemler olarak karşımıza çıkıyor. Bütün bu sorunların ışığında 5 Dünya Haziran Çevre Günü aslında kutlanacak bir gün değil ülkenin dört bir yanında yaşanan kirlilik ve ekolojik yıkımla mücadele edilmesi gereken bir gün haline geliyor. Bu çerçevede düzenlediğimiz Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliği’ne tüm vatandaşlarımız davetlidir. 11.30-21.00 saatleri arasında Beşiktaş Meydan ve Levent Metro Çarşı çıkışı önünden Sanatçılar Parkı’na ring seferleri düzenlenecektir.

Program için tıklayınız.

Tarih: 5 Haziran 2022 Pazar
Başlangıç Saati: 13.00
Yer: Sanatçılar Parkı
Adres: Akat Mah. Tepecik Yolu No:11A Beşiktaş

Konserler
19.00: Erdal Bayrakoğlu
20.15: Baba Zula
21.30: Yeni Türkü

*Katılım ücretsiz olarak halka açıktır.

Bu Haberi Paylaşın