Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Emeklilere Çevre Eğitimi Veriliyor

04.03.2013

İzmit Belediyesi Çevre Müdürlüğü ekipleri, İzmit Belediyesi tarafından hizmete açılan Emekli Evleri’nde çevre temizliği eğitimi vermeye başladı.

Emekli Evleri’nde verilmeye başlanan çevre eğitimlerinin ilki Yuvam Akarca Emekli Evi’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 50 emeklinin katılımı ile gerçekleşen eğitimde emeklilere ambalaj atıkları, elektronik atıklar, atık piller ve bitkisel atık yağlar konusunda bilgi verildi.

İzmit Belediyesi Çevre Müdürlüğü ekipleri tarafından Emekli Evleri’nde verilen bu eğitimlerin devam edeceğini bildiren yetkililer “çevre bilincinin ve bu konudaki duyarlılığın arttırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Okullarda, İzmek kurslarında ve mahallelerde verdiğimiz eğitimlerin ardından Emekli Evleri’nde eğitimlere başladık. Amacımız geleceğe temiz bir İzmit bırakmak. Bu konuda bize destek veren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan ve tüm İzmit halkına teşekkür ederiz” dediler.

Gerçekleştirilen eğitimden duydukları memnuniyeti dile getiren emekliler “temiz bir çevrede yaşamak, temiz bir havayı solumak hepimizin hakkı. Bugün burada öğrendiğimiz yeni bilgiler var. Bizde bunları çocuklarımıza, torunlarımıza anlatacağız” diyerek İzmit Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler.

Bu Haberi Paylaşın