Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

En Çok Atık Pil Toplayan Okullar Ödüllendirildi

22.06.2015

osmaniye-atık_pil_toplama_4_623x467

Osmaniye Belediyesi ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği & İktisadi İşletmesi (TAP)’ın ortaklaşa düzenlediği 2014-2015 öğretim yılı içerisinde ödüllü pil toplama kampanyasında dereceye giren okullara geçtiğimiz günlerde ödülleri verildi.

Osmaniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün kontrolünde atık pillerin çevreye verdiği zararlar konusunda bilinçli bir kamuoyu oluşturmak ve çevreye karşı duyarlılığını artırmak için okullarda bilinçlendirme çalışmaları yapıyor.

Bu kampanya sonucunda Osmaniye Belediyesi hem kilolarca atığı toplayarak ekonomiye kazandırırken, atık pillerin çevreye zarar vermeden güvenli bir şekilde toplanmasını sağlandığı kaydedildi.

Osmaniye Belediyesi ve TAB tarafından gerçekleştirilen kampanya sonunda Osmaniye’de en çok pil toplayan okullara çeşitli ödüller veridi. Kampanya çerçevesinde toplam 538kg. atık pil toplandı.

Atık pil toplama kampanyasında Çukurova kız imam hatip lisesi 126 kg pil toplayarak 1. oldu. Seher Sare Özden Anaokulu 92 kg pil toplayarak 2. olurken, Dede korkut ilköğretim okulu 82 kg. pil toplayarak 3. oldu.

Bu Haberi Paylaşın