Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Enegelli Bireylerin Hayvan Sevgisi

24.03.2017

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hayvan sevgisini çocuklara aşılamak için yürüttüğü eğitim ve bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.Veteriner İşleri Müdürlüğü uyguladığı proje ile ilköğretim okullarını ziyaret ederek sokak hayvanlarıyla ilgili temel eğitimleri gerçekleştiriyor.

Bu güne kadar Eskişehir çapında 3500’e yakın çocuğa ulaşıldı. Son olarak Şirintepe mahallesinde bulunan Özel İklim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden eğitim alan engelli bireylere hayvan sevgisi aşılandı.Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde görevli veterinerler, Merkezden eğitim alan engelli bireylere sokak hayvanları ve evcil hayvan bakımı konularında temel bilgilerden oluşan sunumlar yaptılar. Sunumlarda sokak hayvanları ve evcil hayvanlar ile ilgili beslenme, bakım, sahiplenme konuları anlatıldı.

Eğitimlere Doğal Yaşam Merkezi’nce bakılan sevimli hayvanlar da katılırken Engelli bireylerin hayvan sevgisi görülmeye değerdi. Yavru tavşan, kedi ve köpeklere büyük ilgi gösteren bireyler, ziyaret için Tepebaşı belediyesi veterinerlerine teşekkür ettiler. Veteriner işleri müdürlüğü tarafından verilen eğitime engelli bireylerin aileleri de katıldı.

Bu Haberi Paylaşın