Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Enerji verimliliği haftasında öğrencilere eğitim

19.01.2015

urla-enerji egitimi

Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarından olan Türk Eğitim Derneği (TED) Urla Zeytinalanı Koleji 34. Enerji Verimliliği Haftası dolayısıyla “Enerji Çocuk Projesi Eğitim Toplantısı”nı gerçekleştirdi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası Enerji ve Elektrik Meslek Komitesi Üyesi Özkan Mucuk, Ulusoy Enerji A.ş ve TED Urla Zeytinalanı Okul Aile Birliği’nin destekleriyle gerçekleşen, Enerji Verimliliği Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü proje kapsamında hazırlanan etkinliğe; Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Başkan Yardımcısı Hüseyin Özdemir, Urla İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzet Gündüz, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cemil Erdemir, Urla Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin katıldı.

Urla Kaymakamı Demiryürek, Başkan Uyar ve beraberindekiler öğrencilerin yapmış olduğu “Enerji Tasarrufu” konulu sergiyi gezdiler. Resim sergisinin gezilmesinin ardından Enerji Verimliliği Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın birlikte yürüttüğü proje kapsamında hazırlanan “Enerji Çocuk” tiyatro oyununu TED Koleji ve Urla’da ki okullardan katılan öğrenciler ile izlediler.

GELECEĞİN TEMİNATI OLAN GENÇLER DOĞRU BİLİNÇLENDİRİLMELİ
Öğrencilerin enerjiyi gereği kadar ve bilinçli olarak kullanılmasını sağlamak gerektiğini hatırlatmak ve farkındalık yaratmak amacıyla yapılan etkinlikte konuşan Kaymakam Demiryürek, enerji kaynaklarının milli bir mesele olduğunu vurgulayarak geleceğin teminatı olan gençlerin doğru bilinçlendirilmesi gerektiğine değindi.

Öğrencilere enerji kaynaklarıyla ilgili sorular soran Demiryürek; “ Bu bölge çok şanslı bir bölge. Rüzgar enerjisi dünya durdukça duracak hep kendini yenileyecek çok ucuz ve milli bir enerji kaynağı. Bunu kullanmalıyız. Su kaynaklarımızı ve güneşi kullanmalıyız. Sonraki yıllarda enerji konusu çok daha hayati bir konu olacak. Doğru enerji kullanma yöntemlerini hayatın merkezine koymak konumundayız. Ülkemiz daha çok enerji üretmeye, daha yerli kaynakları bulmaya ve kullanmaya ihtiyacı var. O yüzden bu haftaları sadece müfredat olarak görmeyin bu ülkeye yön vermede daha güzel yerlere taşımada hepimizin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için üzerinize almanız gereken bir vazife olarak görün” dedi.

 

Bu Haberi Paylaşın