Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Engelli Danışma Merkezi Hizmete Girdi

17.10.2014

Mersin-Engelli Danışma Merkezi Hizmete Girdi (2)

Engelli Danışma Merkezi’nin hizmete girmesiyle ilgili bir açıklama yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, göreve ‘Engelsiz Mersin’ sloganıyla geldiklerini ve geride kalan 6 ay içerisinde başta Engelliler Daire Başkanlığı’nı kurmak üzere, engelli vatandaşlar için birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, bugün hizmete giren ‘Engelli Danışma Merkezi’ ile bu konudaki projelerinin devam ettiğini belirtti.

Ulu Çarşı’nın altında faaliyete giren ‘Engelli Danışma Merkezi’nde, konusunda uzman görevlilerin, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çare arayacaklarını kaydeden Başkan Kocamaz, “Bu personel, engelli vatandaşlarımızın her konuda kafasına takılan sorulara cevap arayacaklar. Personelimiz, engellilerin emeklilik şartlarından tutun da, engellilere verilecek sağlık kurulu raporu için ne yapmaları gerektiği, engelli kimlik kartlarının çıkması konusunda ne yapılması gerektiği konusunda yönlendirici ve istihdama yönelik danışmanlık hizmetinde bulunacaklar. Ayrıca engelli vatandaşlarımıza psikolojik destek programlarının da uygulanacağı merkezimizde verilecek bu hizmetler tamamen ücretsiz olacaktır.” dedi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, engelli vatandaşların her konuda yanlarında olmaya çalıştıklarını ve ellerinden geldiği kadar sorunlarına çözüm üretmeye çalıştıklarını ifade eden Başkan Kocamaz, “Hepimiz potansiyel birer engelliyiz. Yarın bir kaza veya hastalık sonucu engelli olmayacağımızın garantisi yok, çünkü engelli olmak kimsenin kendi tercihi değil. Bu yüzden toplum olarak engelli vatandaşlarımızın hayata tekrar adapte olabilmeleri ve onların yaşantılarını kolaylaştıracak girişimlere destek vermeliyiz.” dedi.

Bu Haberi Paylaşın