Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Engelli Kursiyerlerin Sertifikaları ve Tekerlekli Sandalyeleri Verildi

20.09.2014

kirsehir engelli

Türk Hava Kurumu ve Kırşehir Kent Konseyi tarafından engellilerin topluma kazandırılmasını sağlamak için yapılan maket uçak kursu sertifika töreni düzenlendi.

Aile Yaşam Merkezi önünde gerçekleşen sertifika törenine; Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya, Kent Konseyi Başkanı Tahsin Üçgül, Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, Kent Konseyi çalışma grubu katıldı.

Engelli kursiyerlerin sertifikalarını Başkan Bahçeci verdi.
Sertifika töreninde bir konuşma yapan Başkan Bahçeci;”Engellilerin topluma kazandırılmasını sağlamak için yapılan bu kurs çok önemlidir. Türk Hava Kurumu işbirliği ile düzenlenen bu kurslar sayesinde engellilerin özgüven kazanmaları ve kendilerini yaşadıkları topluma yakın hissedip toplumun bir parçası olduklarına inanmaları açısından çok güzel bir kurs. Biz de Belediye olarak engelli vatandaşlarımıza yönelik projelerle örnek olmaya çalışıyoruz. Sosyal belediyeciliğin çok önemli olduğunu düşünüyoruz bu yüzden bu tarz projelerde her zaman öncü olmaya çalışıyoruz. Veren el alan elden üstündür anlayışıyla her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Bu tarz projelerin diğer kişilere de örnek olmasını diliyorum. Ayrıca engelli vatandaşlarımıza 25 adet tekerlikle sandalye hediye eden Bilge Menemenoğlu’na da buradan çok teşekkür ediyorum. Kırşehirlilerinde bu konuda daha hassas davranmasını ve engelli vatandaşlarımızın yaşam koşullarına katkı sağlamaya davet ediyorum. Unutmayalım ki hepimiz birer engelli adayıyız. Devletimizde son yıllarda engelli vatandaşlarımız konusunda çok hassas davranarak onların yaşam koşullarını iyileştirici, düzenleyici ve kolaylaştırıcı projelerle onların yaşam kalitesini yükseltmeye çalışıyorlar.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Engelli Kursiyerlerin maket uçak yapım sertifikaları ve Tekerlekli sandalyeleri verildi.

Bu Haberi Paylaşın