Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Engelli Vatandaşlara Yönelik Kurslar Başladı

01.02.2013

Engelli vatandaşlara yönelik kurslar start aldıMudanya Belediyesi, ilçesinde yaşayan ve ilçeye dışarıdan gelecek olan engelli vatandaşları unutmuyor. Mudanya Belediyesi tarafından yapılan tüm yatırımlar engelli vatandaşlar da düşünerek hazırlanıyor. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk “Belediye binamıza asansör yapımı, inşaatı tamamlanmak üzere olan öğretmen evi ve misafirhanesine giriş çıkış rampaları, kaldırım ve tretuvarların yapımlarında rampaların oluşturulması, engelli vatandaşlarımız için engelsiz adı ile oluşturduğumuz dinlenme ve oyun spor parklarımızı sayabilirim” dedi ve ekledi “Ayrıca onların yaşamlarına ve ekonomilerine katkı koymak amacıyla belediye ve halk eğitim merkezimiz işbirliği ile açmış olduğumuz el beceri kurslarımızın da startını verdik. Böylece bu kurslarımızda el becerilerini geliştirecek olan kursiyerlerimiz bir usta olarak çalışarak ürettiklerini, kendilerine göstereceğimiz noktalarda satarak aile bütçelerine önemli bir gelir sağlayacaklar.”
Belediye Başkanı Aktürk,” Mudanya ilçe emniyet müdürlüğü binamızın hemen karşısında belediyemize ait bünyesinde birçok dernek ve kuruluşun hizmet verdiği binamızın giriş katındaki Mudanya engelliler derneğimizde önceki günlerden itibaren takı tasarım kurslarının startını Mudanya Halk Eğitim merkezi Müdürlüğümüzle ortaklaşa olarak verdik. Engelli vatandaşlarımız deneyimli takı tasarım hocası Ayşegül Öztürk tarafından el becerilerini geliştirmek amacıyla takı tasarım kursları veriliyor. Kurslara katılan vatandaşlarımız bu kursları en iyi şekilde değerlendirerek kendilerine gösterilen takı tasarımları en iyi şekilde yapmaktalar. Yakında yine belediye ve halk eğitim merkezi müdürlüğümüz olarak kendilerine diğer kurslarımızı da açacağımızı belirtmek isterim. Bir şeylerin üretilip ortaya çıkarılması kadar güzel bir şey olamaz, kurslara katılan engelli vatandaşlarımız bunu gerçekleştiriyor ve bundan büyük bir keyif alıyor mutlu oluyor, bu konu da ki kurslarımız devam edecek” dedi.
Engellilere yönelik olarak verilen kurslara Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Gülşen Dağlı ve bazı belediye personeli de katılım sağlayarak kurslarda engelli vatandaşlara yardım ve destek vermeyi sürdürüyorlar.

Bu Haberi Paylaşın