Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Engelliler montaj atölyesi açıldı

30.08.2014

tepebasi

Tepebaşı Belediyesi İbrahim Ethem Kesikbaş Engelli Montaj Atölyesi Aşağısöğütönü Mahallesi’nde bulunan Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü’nde açıldı. Açılışın ardından, Üreten Eller Projesi Protokol imzaları da atıldı.Aşağısöğütönü Mahallesi’nde bulunan Tepebaşı Belediyesi Yaşam Köyü genişlemeye devam ediyor.

Anadolu Üniversitesi, İş-Kur, Tepebaşı Belediyesi ortaklığında düzenlenen proje açılış törenine; engelli dernekleri, Tepebaşı Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi’nde eğitim gören zihinsel yetersizliği olan bireyler ve aileleri, projeye destek veren Arçelik, Ay Plastik, Mec Plastik, Baycan Elektrik Sanayi, Beker Kablo, Nova Kalıp, Star Plastik, Tanatar Kablo, Epta temsilcileri katıldı.Açılış töreninde konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Engelli bireylerimiz ile ilgili ciddi kararlar aldık. Engelli arkadaşlarımızı nasıl istihdam ederiz bunu düşündük. Engelli hobi bahçesi oluşturduk. Toprakla uğraşmak bir anlamda rehabilitasyondur. Bir engelli ailesinin toprakla uğraşması tarif edilemez mutluluktur. Gökkuşağı Kafe’lerini artık tüm dünya biliyor. Eskişehirliler de o kadar ilgilendiler ki 2. kafeyi açtık. Özellikle Eskişehir dışından gelen belediye temsilcilerine de örnek oluyor. Biz yaptıklarımızı saklamıyor, paylaşıyoruz. Şimdi de Montaj Atölyesi’ni açıyoruz. Yapılan işlerin örnek olması bizi çok mutlu ediyor. Biz bu projelere başladığımızda çocuklarımız aileleriyle geliyorlardı. Şimdi ise çocuklarımız kendileri geliyor. Bu, toplum adına çok önemli kazançtır. Bu projeler kentimize ve ülkemize çok önemli şeyler katacaktır. Çocuklarımızın mutluluğu bizim mutluluğumuzdur” dedi.

Ayrıca Başkan Ataç, Montaj Atölyesi’nin oluşturulmasında büyük katkı sağlayan İbrahim Ethem Kesikbaş’ın ailesine çok teşekkür ederek, kendilerine çiçek takdim etti.Açılışta birer konuşma yapan Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen, Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. AtillaCavkaytar, projenin önemine değinerek, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkür ettiler.Katılan tüm konuklarla birlikte geçekleştirilen açılışın ardından Tepebaşı Belediyesi ile İşkur Eskişehir Bölge Müdürlüğü arasında “Üreten Eller Projesi” protokol imzaları atıldı. Protokolü imzalayan Başkan Ataç, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başkan Ataç, imzanın ardından atölyede çalışan engelli bireylerin çalışmalarını izleyerek aileleri ile sohbet etti.

Bu Haberi Paylaşın