Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Engelsiz Yaşam Akademisi’nde Yerli Malı Haftası Kutlandı

15.12.2018

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan, engelli vatandaşlar için bölgenin ilk ve tek sosyal tesisi niteliği taşıyan Engelsiz Yaşam Akademisi’nde ‘Yerli Malı Haftası’ kutlandı. Akademiye kayıtlı olan bireyler yapmış oldukları yiyecek ve içecekleri Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu’na ikram ettiler.

Geçtiğimiz günlerde yoğun bir katılım ile Gümüşçay Mahallesi’nde açılışı gerçekleştirilen Engelsiz Yaşam Akademisi’nde, ülkemizde her yıl 12-18 Aralık tarihleri arasında yerli malını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen ‘Yerli Malı Haftası’ kutlandı. Gerçekleştirilen etkinliğe Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, engelli bireyler ve aileleri ile akademideki eğitmenler katıldı.

BAŞKAN SUBAŞIOĞLU’NA İKRAM ETTİLER

İçerisinde birçok mesleki atölyenin bulunduğu Engelsiz Yaşam Akademisi’nde eğitim gören engelli bireyler hazırladıkları yiyecek ve içecekleri Başkan Subaşıoğlu’na ikram ettiler. Sonrasında Başkan Subaşıoğlu ile engelli vatandaşlar bir süre sohbet etti. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde açılışını gerçekleştirdiğimiz Engelsiz Yaşam Akademisi’nde, yerli malını özendirmek için engelli kardeşlerimizle beraber ‘Yerli Malı Haftası’nı kutladık. Hem beraber vakit geçirdik hem de sohbet ettik” ifadelerinde bulundu.

Bu Haberi Paylaşın