Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ertuğrulgazi’de dönüşüm başladı

24.01.2014

15840_8_201401241559Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın en önemli mahallelerinden olan Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki dönüşüm kapsamında, eskiyen Büyükşehir Belediyesi lojmanlarının yıkılmasıyla bölgenin sağlıklı, kaliteli ve modern bir yerleşim alanı olarak örnek gösterileceğini söyledi.

Bursa’nın çağdaş bir geleceğe taşınmasına, yatırımlarıyla öncülük eden Büyükşehir Belediyesi, Ertuğrulgazi Mahallesi’nde yapılacak modern yaşam alanıyla da Yıldırım İlçesi’ne değer katacak. Bölgedeki dönüşüm kapsamında Ertuğrulgazi Mahallesi Huzurevi altında uzun yıllardır bulunan ve artık eskiyerek çürüğe çıkan Büyükşehir Belediyesi lojmanları, yoğun katılım sağlanan törenle yıkıldı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın 1. derece deprem bölgesinde olduğunu hatırlatarak, “Bursa’nın en önemli semtlerinden biri olan Ertuğrulgazi Mahallesi, Büyükşehir Belediyesi lojmanlarının yıkılıp yerine yeni, modern ve kaliteli bir yerleşim alanının yapılmasıyla örnek gösterilecek bir mekan haline gelecek” dedi.
Başkan Altepe, riskli yapıların insan yaşamını tehdit ettiğini hatırlatarak, vatandaşların da herşeyi devletten beklemeden, kendi yaşadıkları binalarla ilgili olarak duyarlı davranmaları ve gerekli kontrolleri ihmal etmemeleri gerektiğini vurguladı.

180 dairelik modern yaşam alanı
Başkan Altepe, “Bursa’da binaların yenilenmesi için tüm kentin harekete geçmesi gerekiyor. Ertuğrulgazi Mahallesi’ndeki yıkım çalışmasında 13 blokta yıkım yapılıyor. Riskli çürümüş bu binaların yıkımını birkaç gün sonra yapacaktık ancak boş binaların çevrede oluşturmaya başladığı sıkıntılardan dolayı vatandaşların da şikayeti üzerine, yıkım erkene çekildi. Yaklaşık 21 bin metrekare alanda 26 parselde bulunan 13 blok hasılat paylaşımı metoduyla ihaleye çıkarıldı. Burada yapılacak çalışmaların ardından 2015 yılında, 180 dairelik, kaliteli ve modern binalar yapılacak” diye konuştu.
Başkan Altepe, deprem yönetmeliğine uygun olarak yapılacak Ertuğrulgazi lojmanlarının, modern ve kaliteli binaları, otoparkları ve yeşil alanlarıyla yeni bir yaşam merkezi haline geleceğini belirtti.

Altepe’ye teşekkür
Ertuğrulgazi Mahallesi Muhtarı Keramet Ünal da Başkan Altepe’nin ilklere imza attığını hatırlatarak, Büyükşehir Belediyesi lojmanlarının yıkılarak bölgeye yeni bir yaşam alanının kazandırılmasıyla yine bir ilke imza atan Başkan Altepe’ye çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Konuşmaların ardından Başkan Altepe, lojmanların yıkımını başlattı.

Bu Haberi Paylaşın