Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Esenyurt’a yeni meydan ve iki katlı kavşak yapılıyor

29.08.2013

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Esenyurt’ta, ilk defa uygulanacak iki katlı altgeçit-kavşak yapıyor.
Cumhuriyet Meydanı trafikten arındırılacak, vatandaşlara yeni bir meydan kazandırılırken, ilk defa uygulanacak yöntemle iki katlı alt geçit yapılacak. İnşaat çalışmaları tamamlandığında Esenyurt 20 bin metrekare yayalaştırılmış alana sahip olacak. Yer altına alınan trafikte ise hiçbir aracın yolu kesişmeyecek.

Esenyurt Cumhuriyet Meydanı Altgeçit ve Ortak Altyapı İnşaatı 29.08.2013 günü saat 00.00 başlayacak. Altgeçit inşaatı süresince trafik akışı için yeni düzenleme yapıldı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı, Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında 1. Etap kavşak düzenlemesi ile birlikte Doğan Araslı Bulvarında Bahçeşehir yönünde 3 şerit olan araç trafiğinin 2 şeridi ve Balıklı Yolu Caddesi 120 gün süre ile araç trafiğine kapatılacak.

Doğan Araslı Bulvarında Avcılar yönünde ise 3 şerit olan araç trafiğinin 1 şeridi Bahçeşehir istikametine yönlendirilerek gidiş-geliş 3 şerit olan araç trafiği gidiş-geliş 2 şerit olarak hizmet verecek. Alt geçit ve kavşak düzenlemesinın ilk etap inşaatı 120 gün sürecek.

 

Bu Haberi Paylaşın