Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Eski yapılarda dayanıklılık testi

15.08.2014

bandirma

Bandırma Belediyesi ekipleri, kentimizin önde gelen yapılarından Eski Tekel Binası, Eski Belediye Binası ve Eski Hal Binasında incelemelerde bulunarak çeşitli testler uyguluyor. Ekiplerin yapmış olduğu testlerin ardından bu binaların restore edilip kullanılmasına ya da yıkılarak yeni projelerin hayata geçirilmesine karar verilecek.

Devam çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dursun Mirza, kentimizi önemli değerlerinden olan Ordu Caddesi üzerindeki Tekel Binası, Eski Belediye Binası ve Eski Hal Binasında çeşitli testler yaptırdıklarını belirterek bu çalışmaların ardından yapıların ilerleyen dönemlerde yıkılıp yıkılmayacaklarına karar verileceğini söyledi.

Mirza: “Ordu caddesindeki Tekel Binası, Eski Belediye Binası ve Eski Hal Binası yeni dönemle birlikte daha fazla halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Bunun içinde öncelikle bu yapıların dayanıklılığını ve kullanılabilirliğini bilmemiz gerekiyor. Şu anda bu yapılarımızın dayanıklılıkları konusunda çeşitli testler ve analizler yaptırıyoruz. Bu süreçte performans analizleri için gözlemler yapıldı. Binalarda karot testleri değerlendiriliyor. Binanın performans analizlerine göre bu yapılar için güçlendirme yapılarak yeniden projelendirileceğine yada yıkılarak yeni bir projenin yapılmasına karar verilecek. Amacımız bu çalışmalarımızın ardından bu yapılarımızın Bandırmamızın güzelliğine güzellik katacağına inanıyorum” dedi.

İHALE 21 AĞUSTOS’TA

Öte yandan seçim döneminde dile getirdiği gibi Yeni Kapalı Pazar yerinin ihalesinin 21 Ağustos’ta yapılacağını belirten Başkan Mirza, bu sürecin ardından başlayacak olan yapım çalışmalarının tamamlanana kadar Cumartesi Pazarı’nın eski yerinde kurulacağını söyledi.

Mirza, ayrıca kentimizin göz bebeği olan Bandırmasporumuz için ihalesini gerçekleştirdikleri yeni otobüsün 15 gün içinde teslim edileceğini müjdeledi.

 

Bu Haberi Paylaşın