Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Eskişehir’de Sokaklar Üç Boyutlu Resim ve Heykellerle Süsleniyor

11.10.2013
haber-Eskişehir’de-Sokaklar-Üç-Boyutlu-Resim-ve-Heykellerle-Süsleniyor-b1Eskişehir Odunpazarı Belediyesi yine bir ilke imza atarak kenti 3 boyutlu sokak sanatı çalışmalarıyla süslemeye devam ediyor.
İlki Eskişehir’in kalbi sayılan Hamamyolu Caddesinde uygulanan ve büyük beğeni ile karşılanan çalışmadan sonra ikinci uygulama tarihi Odunpazarı bölgesinde hayata geçirildi.
Odunpazarı Belediyesi Atlıhan El Sanatları Çarşısı önüne yapılan işçi heykeli bölge sakinleri ve turistler tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı.
Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı’nında yakından takip ettiği sokak sanatı çalışmasını büyük merakla inceleyen vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmediler.
Konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada amaçlarının şehirle etkileşime giren 3 boyutlu sokak çalışmaları yaparak, Eskişehir sokaklarına oldukça ilginç bir hava katmak olduğunu vurgulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, ilerleyen dönem içerisinde birbirinden özel çalışmaları hayata geçireceklerini ifade etti.

Bu Haberi Paylaşın