Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Ev kazalarından korunma yolları kitabı evlere dağıtılıyor

18.05.2013

Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamında Halk Sağlığı projesi çalışmaları doğrultusunda Ev kazalarından korunmak için bilinmesi gerekenler ve korunma yolları, Gölcük Belediyesi tarafından hazırlatılan kitapların Mahallelerde dağıtımları başladı.
Gölcük Vizyon 2023 Projesi kapsamındaHalk Sağlığı projesi çalışmaları doğrultusunda Ev kazalarından korunmak içinbilinmesi gerekenler ve korunma yolları, Gölcük Belediyesi tarafındanhazırlatılan kitapların Mahallelerde dağıtımları başladı.
Gölcük Belediyesi, Kocaeli Üniversitesive Gölcük Kent Konseyi iş birliği ile yapılan ve Gölcük Belediyesi tarafındanyürütülen proje çalışması Şehitler Mahallesi Muhtarlık binası önünde tertipedilen törenle start aldı.
Törende bir konuşma yapan GölcükBelediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kazaların olmasında bireysel ve çevreselfaktörler etkili olmaktadır. Ev kazaları evimizdeki yaşam alanlarında var olantehlikeli durumlardan ve bizlerin yaptığı hatalı davranışlardan genellikle deher ikisinin birleşmesinden meydana gelmektedir.
Evimizin çevresi, evimizin mimariözellikleri, evimizde kullandığımız eşyalar, eşyaları yerleştirme şekli, evimizdekullandığımız araç gereçler, bunları kullanan kişiler ev kazalarının meydanagelmesinde önemli faktörlerdir.
Ev kazaları her yaş grubunda görülmektebirlikte, evde daha fazla zaman geçiren ev kadınlarımız, okul öncesiçocuklarımız, yaşlılar, engelli bireyler ev kazalarından daha çoketkilenmektedir. İkamet ettiğimiz ortamlarda daha sağlıklı bir şekilde yaşamsürdürebilmemiz amacıyla Gölcük Belediyesinde yürütülmekte olan, Gölcük Vizyon2023 projesi kapsamında hazırladığımız kitapta Ev kazalarını önlemek veazaltmak için evimize ait tehlike ve riskleri tanımak, eşya seçimi, kullanımı,ev içi düzenlemeler, güvenli depolama, kazalardan korunma gibi konularbulunmaktadır.
Kitabın hazırlanmasında bilimselçalışmalarıyla katkıda bulunan Kocaeli Üniversitesi İzmit Meslek Yüksekokulu İşSağlığı ve Güvenliği Programı akademisyenlerine teşekkür ediyorum. Ayrıca tümVatandaşlarımıza da Sağlıklı ve kazasız günler diliyorum dedi.
Törende Gölcük Kent Konseyi Başkanı Dr.Metin Şentürk,Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Tektaş, MuhtarlarDerneği Başkanı Bilge Saral, Mahalle Muhtarları, Belediye Meclis Üyeleri hazırbulundu.
Şehitler Mahallesinde tertip edilentören sonrasında KOÜ Araştırma görevlisi Sevda Ergüven ve 60 Üniversiteöğrencisi görev yaparak evleri tek tek dolaşarak Gölcük Belediyesi tarafındanhazırlatılan Ev kazalarından korunmak için bilinmesi gerekenler ve korunmayolları kitabı evlere dağıtıldı.

Bu Haberi Paylaşın