Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Evde yaşlı bakım hizmeti sevindiriyor

14.10.2015

kadirli

 

Göreve geldiği günden bu yana Kadirli’ye, birçok yeni hizmet getiren Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan, halk arasında en çok takdir toplayan hizmetlerinden birisi olan Evde Yaşlı Bakım Hizmeti’ni yakından takip ediyor.

Başkan Tarhan, “Evde Yaşlı Bakım Hizmeti” kapsamında yaşlı hastaların saç ve sakal tıraşlarının evlerinde yapıldığını belirterek, “Kadirli Belediyesi olarak evde yaşlı bakım ekibimiz tarafından belirli zamanlarda ziyaret edilen hastalarımız ve yaşlılarımıza temizlik ve sağlık konusunda yardımcı olunuyor.” dedi.

2011 yılından bu yana her ay düzenli olarak yüzerce vatandaşa ulaştıklarına dikkati çeken Başkan Tarhan, “Kadirli’de, yalnız, kimsesiz ve maddi durumu geçinmesine müsait olamayan yaşlılarımıza evlerinde hizmet etmeye söz vermiştik. 2011 yılı başında hazırladığımız aracımızla hizmet vermeye başladık. Ekibimizle yalnız yaşayan büyüklerimizin, evlerine giderek temizlik, gıda paketi, kişisel bakım, sağlık kontrolü, danışmanlık ve psikolojik destek sağlamaktayız.

Bunun yanı sıra yatalak olan hastalarımıza rahat edebilmeleri için hasta yatağı aldık. Ayda yaklaşık 350 ile 400 arasında ev ziyareti yapıyoruz. Vatandaşlarımız yapılan hizmetten dolayı memnuniyetlerini iletiyorlar. İnsan odaklı hizmetlerimiz artarak devam edecektir” şeklide konuştu.

Tıraş hizmetinden dolayı Belediye Başkanı Dr. Ömer Tarhan ve belediye sağlık işleri müdürlüğü evde yaşlı bakım hizmeti ekiplerine teşekkür eden vatandaşlar ise, bu tür hizmetlerin kendilerini çok mutlu ettiğini söylediler.

Bu Haberi Paylaşın