Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

EYDEM Projesiyle Derince öncülük yaptı

25.11.2013

eydem_projesiyle_derince_onculuk_yapti_h8540Derince Belediyesinin Türkiye’ye örnek olan Engelsiz Yaşama Destek Merkezimde incele’ melerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı ibrahim Karaosmanoğlu, belediyeciliğin bu doğrultuda ilerlediğini ve Derince Belediyesinin buna öncülük yaptığını söyledi Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından düzenlenen “Sağlıklı Şehirler 2011 En İyi Uygulama Yarışması”nda “Engelli Birey ve Ailelerine Destek” projesiyle ‘Sosyal Sorumluluk Projeleri’ dalında en iyi proje ödülüne layık görülen Derince Belediyesi Engelsiz Yaşama Destek Merkezi (EYDEM), çalışmalarını tüm hızıyla devam ettiriyor. Ülke çapında örnek olarak gösterilen ve bünyesinde oluşturduğu sıcak ortamıyla engelli birey ve ailelerinin mutluluğuna katkı sağlayan Derince Belediyesi Engelsiz Yaşama Destek Merkezi, yeni eğitim-öğretim döneminde de yine adından söz ettiriyor.

HEM ÇOCUKLARA HEM ANNELERE KURS

Engelli birey ve ailelerine destek projesiyle yola çıkan EYDEM’de kursiyerlere basketboldan masa tenisine, resimden takı-tasarıma kadar bir çok alanda eğitim verilirken merkezde kurs gören engelli bireylerin anneleri içinde çeşitli el sanatları kursları düzenleniyor. Zaman zaman Bilim ve Teknoloji Kulübü ve kentteki diğer kurumlarla da işbirliği içersinde olan EYDEM bünyesinde kurulan kuaförlük birimi ile hem merkezdeki engelli bireylerin kişisel bakımı yapılıyor hem de ilçede bulunan ve evden çıkamayan yaşlı vatandaşların evlerine kadar gidilerek, burada kendilerine saç sakal bakımı yapılıyor.

KARAOSMANOĞLU VE ALEMDAR İNCELEDİ

Derinceliler için büyük önem teşkil eden Engelsiz Yaşama Destek Merkezi’ndeki çalışmaları yerinde görmek isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ile birlikte merkezde incelemelerde bulundu. İlçe protokolü, protokol eşleri ve bayan yetkililerin de katılım sağladığı gezide EYDEM sorumluları özel eğitim uzmanı Tuğba Taşkın Eser ve psikolog Rabia Budak, merkezde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Bu Haberi Paylaşın