Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Fi̇danlar Toprakla Buluştu

13.01.2021

Gazipaşa İlçe Orman Müdürlüğü tarafından Küçüklü Mahallesi Gökçeler mevkiinde fidan ekim programı düzenlendi. Programa Antalya Vali Yardımcısı ve Gazipaşa Kaymakam Vekili Aydın Abak, Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, İlçe Orman İşletme Müdürü Ahmet Yıldırım, kurum amirleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Saat 11.11’de tüm Türkiye’de olduğu gibi Gazipaşa’da da fidan dikimi yapıldı. Gazipaşa Kaymakam Vekili Aydın Abak başta olmak üzere tüm katılımcılar servi fidanlarını toprakla buluşturarak can suyu verdi. Gazipaşa’da ‘Geleceğe Nefes Ol’ kampanyası kapsamında 500 servi fidanı ekildi.

Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “Türkiye genelinde düzenlenen ağaç dikme programını Gazipaşa’mızda yapıyoruz. Orman İşletme Müdürlüğümüzün öncülüğünde, Kaymakamımız, daire amirlerimiz buradalar. Belediye başkanı olarak ben de destek vermek istedim. Yeşil bir ilçemiz olsun istiyoruz. Dağı, taşı her yeri yeşil olsun istiyoruz. Ormanlar nefes alacağımız yerlerdir. Ormanlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Her yeri yeşillendirmemiz gerekiyor. Bunun için bu programı düzenleyen ve katkı koyan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Program, Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde sosyal mesafe kuralları çerçevesinde vatandaşlara 2 bin adet pekin cevizi ve servi fidanı dağıtımı yapılmasıyla son buldu.

Bu Haberi Paylaşın