Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Gazipaşa Belediyesinden Tarihi Mekanda Doğa Yürüyüşü

27.03.2018

Gazipaşa Belediyesi ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunan Çile Mahallesinde yer alan tarihi Lamos Antik Kentine kültür ve doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Gazipaşa’da doğa ev spor severler Gazipaşa Belediyesinin “Gazipaşa Değerlerini Tanıyor” adı altında düzenlediği Lamos Antik Kenti kültür ve doğa yürüyüşünde buluştu.

Saat 09.00’da Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen yürüyüşçüler arasında Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Belediye Başkanı Adil Çelik, adli yargı mensupları, mülki amirler, sivil topluk örgütü temsilcileri, muhtarlar ve ilçe halkı yer aldı.

Otobüslerle Lamos Arena olarak adlandırılan alanda toplanan yürüyüşçüler, 1800 yıllık geçmişe sahip, geç Roma döneminde inşa edilmiş Lamos Kalesine doğru yürüyüşe geçtiler. Yaklaşık 4 kilometrelik yürüyüş parkurunda birçok tarihi eserin yer alması yürüyüşe renk kattı.

Kaleye çıkan yürüyüşçüler, tekrar Lamos Arena bölgesine dönen yürüyüşçülere burada Gazipaşa Belediyesi ve Çile Muhtarı Nihat Gürkan yöresel lezzetlerden bişi ve çay ikramında bulundu.

Yürüyüşü organize eden Belediye Başkanı Adil Çelik, “Düzenlediğimiz etkinlikle tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerimizi tanımayı, tanıtmayı, aynı zamanda spor yapma alışkanlığını kazandırmayı amaçlıyoruz. Halkımızın ilgisi bizleri sevindirdi. Bu yürüyüşlere devam edeceğiz. Tüm katılımcılara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaymakam Kaya ise etkinliğin son derece faydalı geçtiğini belirterek, “Hem yürüyüşe katılanlar, hem de onların yaptığı paylaşımlar sayesinde bölgenin güzelliklerini tanımış ve tanıtmış olduk. Aynı zamanda da güzel bir sportif etkinlik oldu. Emeği geçen başta Başkan Bey olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın