Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Gebze’de İzinsiz İlanlar Sökülüyor

04.11.2015

gbzafs2

Kent merkezinde temizlik harekâtı

Gebze kent merkezinde ilan ve reklam kirliliğine karşı temizlik harekatı başlatıldı. Duvar ve direklere yapıştırılan ilan ve afişleri bir bir sökerek çevre kirliliğini önleyen temizlik işleri müdürlüğü, izinsiz ilan ve afiş asan şahıs ve kurumları uyararak, izinsiz ilan yapıştıranlara idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

Gebze Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı çevre koruma ve kontrol ekiplerince kent meydanı ve çevresinde duvarlara, aydınlatma direklerine, reklam panolarına ve trafolara gelişi güzel yapıştırılan ilanlar sökülüyor. Şehirde görsel kirlilik yaratan ilan ve afişler ekipler tarafından tek tek söküldükten sonra temizlik yapılıyor.

UYARILARI DİKKATE ALMAYANLARA İDARİ PARA CEZASI

Gerekli izinler alınmadan yapıştırılan ilan ve reklam görsellerinin sahiplerine ulaşan belediye yetkilileri ilgilileri uyarıyor. Uyarıları dikkate almayanlar ile ilgili gerekli yasal işlemlerin ardından idari para cezası uygulanıyor. Gelişi güzel yapıştırılan afiş, ilan ve reklamların çevre ve görüntü kirliliğine neden olmasının yanı sıra kent estetiğini de bozuyor. Konuyla ilgili ihbar ve şikayetler 641 78 17 numaralı telefondan Temizlik İşleri Müdürlüğüne yapılıyor.

Bu Haberi Paylaşın