Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Gebze’nin Sekapark’ı şekilleniyor

24.01.2014

Gebze’de birkaç yıl öncesine kadar atıl durumda olan Tatlıkuyu Vadisi’nde bugünlerde yoğun bir çalışma var. Büyükşehir Belediyesi’nin rekreasyon alanı olarak yeniden düzenlediği alan, Kocaeli’nin Sekapark’tan sonra ikinci büyük parkı olacak.

390 BİN METREKARE ALANDA

TÜBİTAK ve D-130 arasında bulunan 390 bin metrekarelik alan, Gebze’nin Sekapark’ı olacak. Vadinin bir ucu Ahmet Pembegüllü Caddesi’ne diğer ucu da Eskihisar Feribot Yolu’na uzanıyor. Gebze’nin güneyinde yer alan vadiye yeni yapılan Dr. Zeki Acar Caddesi üzerinden ulaşılabiliyor.

ENGELLİ OYUN GRUBU VE SPOR ALETLERİ

Dev parkta futbol ve basketbol sahaları, tenis kortu bulunacak. Parkta yürüyüş yolları yaş gruplarına göre çocuk oyun grupları yer alacak. Parka ayrıca engelli oyun grubu ve spor aletleri de kurulacak. Alanda yer alacak iki su kanalının üzerine dekoratif köprücükler oluşturulacak. Parkta dinlenme alanları da yer alacak.

ÇEVRESİ AĞAÇLANDIRILIYOR

Çalışmalar kapsamında alanın genel tesviye işleri yapılırken kanal imalatı devam ediyor. Oyun grubu yerlerinin ve futbol sahasının zemin dolgusu yapıldı. Alanda travers merdivenler oluşturuluyor. Elektrik ve sulama imalatı ile aydınlatma çalışmalarının sürdüğü alan Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi ekiplerince ağaçlandırılıyor.

 

Bu Haberi Paylaşın