Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Geleceğe Bir Fidan Da Ben Dikiyorum

21.03.2017

Pendik Belediyesinin ağaçlandırma seferberliği devam ediyor. Geçen yıl onbinlerce fidanı toprakla buluşturan Belediye, bu kez “Ülkemi Seviyorum, Geleceğe Bir Fidan da Ben Dikiyorum” Kampanyasını başlattı. Orman Genel Müdürlüğü ve Pendik Kent Konseyi işbirliğiyle düzenlenen kampanya kapsamında Kurna Mahallesi’ne binlerce fıstık çamı fidanı dikilecek. Fidan dikim etkinliğine katılacak vatandaşlar, ücretsiz bitki dikebileceği gibi ağaç bağış bedelini ödeyerek de kampanyaya destekte bulunabilecek. Etkinliğe katılamayacak vatandaşlar ise ağaç bağış bedelini yatırarak kampanyaya destek olabilecek. Ağaç dikim töreni, 29 Nisan Cumartesi Saat 14:00’te Kurna Mahallesi, Ballıca Yolu Caddesi, Okan Üniversitesi arkasındaki dikim alanında konser ve etkinliklerle birlikte düzenlenecek. Törene katılacak vatandaşlar için şehrin farklı noktalarında ücretsiz servisler kaldırılacak.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenecek

Yeşil sevgisinin yanı sıra toplumsal dayanışma ve kaynaşmanın artırılması amacıyla hayata geçirilen“Ülkemi Seviyorum, Geleceğe Bir Fidan da Ben Dikiyorum” Kampanyasıher yıl geleneksel olarak düzenlenecek. KampanyaylaPendik’te yaşayan her bir fert ve ailenin bu kampanyaya dahil edilerek “kente ve geleceğe sahip çıkma” duygusu aşılanması hedefleniyor.

Başvurunuzu “pendik.bel.tr” adresinden yapabilirsiniz.

Ağaçlandırmaya yönelik toplumsal duyarlılığı arttırmak amacıyla düzenlenen “Geleceğe Bir Fidan da Sen Dik” Kampanyasına belediyemiz WEB sitesinden başvurmak oldukça kolay. Sitenin üst bölümünde yer alan sırasıyla “E-Belediye/Başvurular/Etkinlik Başvuru Formu” Bölümlerine girerek “Ülkemi Seviyorum Geleceğe Bir Fidan da Ben Dikiyorum” Kampanyasının seçilmesi yeterli. Seçimin ardından son olarak kampanyaya nasıl katılacağınıza dair üç seçenekten birini işaretleyerek başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

Etkinliğe Katılım


Ağacınızı bizden satın alarak etkinlik günü kendiniz dikebilirsiniz.
Ağaç dikmeye vaktiniz yoksa bağış yaptığınız ağacı sizin yerinize dikelim.
Etkinliğe ücretsiz katılarak size vereceğimiz ağacı dikebilirsiniz.
Dikilecek Ağaç BağışBedelleri

Fıstık Çamı Fidanı 5 TL

Sahil Çamı Fidanı 5 TL

Ihlamur Fidanı 11 TL(Ihlamur fidanları şehir içindeki ağaçlandırma alanlarında kullanılacaktır.)

Başvuru Linki:pendikweb.pendik.bel.tr/DIGIKENTEBELEDIYE/faces/page/etkinlik.jsp

Bu Haberi Paylaşın