Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Geleceğe Nefes Olsun Diye, Süleymanpaşa’da Fidanlar Toprakla Buluştu

12.11.2019

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından, 81 ilde eş zamanlı uygulanan “11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan, Yarın Nefes” programı kapsamında, fidanlar toprakla buluştu. Süleymanpaşa’da, belediye ile kent konseyi işbirliğinde düzenlenen etkinlikte, yüzlerce fidan ekildi.

Ülke genelinde düzenlenen 11 milyon fidan dikme programı kapsamında, Süleymanpaşa Belediyesi ile Süleymanpaşa Kent Konseyi tarafından düzenlenen programda yüzlerce fidan toprakla buluştu. Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa Kent Konseyi Başkanı Beste Emre Güngör, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte ilk kez fidan diken minikler büyük heyecan yaşadı.

Orman alanı olarak belirlenen bölgede bir saat içinde yüzlerce fidan ekilerek can suyu verildi.

Başkan Yüksel, ülke genelinde gerçekleştirilen programın Süleymanpaşa ayağında düzenledikleri fidan dikme etkinliğiyle destek verdiklerini kaydetti.

Yüksel, “Bugün, bakanlığımızın 11 milyon fidan dikme programı için çocuklarımızla buluştuk. 11 Kasım, 11 milyon ağaç demek. 1 fidan geleceğe bir nefes diyoruz. Çocuklarımızla birlikte onların geleceği için arazilerimizi fidanlarla buluşturuyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda bu sayıyı arttırmaya yönelik organizasyonlara da hep birlikte imza atacağız. Gençlerimiz için, çocuklarımız için, daha yeşil bir Türkiye için herkesi fidan dikmeye davet ediyorum.” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaşın