Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Gelin Birlikte Temizleyelim!

23.09.2021

18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde Büyükşehir, Kocaeli’de yaşayanları hep birlikte sahillerde temizlik yapmaya davet ediyor. Ulusal Mavi Bayrak Koordinatörlüğü ve Let’s Do it!(Hadi Yapalım) Türkiye işbirliğinde gerçekleşecek etkinlik 18 Eylül Cumartesi günü Kocaeli’nin mavi bayraklı 7 halk plajında ve Büyükşehir Belediyesi arka sahiliyle otopark alanında eş zamanlı yapılacak. Etkinliğe katılmak isteyenler Let’s Do it Türkiye’nin https://letsdoitturkey.com internet sitesinden saha gönüllüsü olmak için başvuru yapabilecek. Etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar 18 Eylül tarihine kadar kayıt yaptırabilecek.

LET’S DO İT TÜRKİYE

‘’Let’s Do it’’ hareketi 2008 yılında Estonya’da başlamış ve bugün tüm dünyada yaygınlaşmış bir çevre hareket. Bu hareket kapsamında 18 Eylül Dünya Temizlik Gününde Kocaeli Büyükşehir ile Let’s Do it Türkiye işbirliğinde temizlik etkinliği düzenlenecek. Etkinlik kapsamında doğaya atılmış çöpleri temizlemek ve çevre kirliliği hakkında farkındalık oluşturmak amaçlanıyor. Geçen yıl “Haydi Yapalım!” sloganıyla düzenlenen çöp toplama etkinliği çerçevesinde Türkiye’de 40 binden fazla gönüllü insan etkinliğe katılarak yaklaşık 28 ton katı atık toplanmasını sağlamıştı.

KAYIT YAPTIRAN HERKES KATILACAK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çevre dostu bir belediye olduğunu her fırsatta dile getiren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın da ayrı bir önem verdiği etkinliğe Let’s Do it Türkiye’nin web sayfasından kayıt yaptıran herkes katılabilecek. Tüm dünya ve Türkiye’yle eş zamanlı olarak 18 Eylül 2021 Cumartesi günü yapılacak etkinlik kapsamında 10.00-13.00 saatleri arasında Büyükşehir Belediyesi arka sahiliyle otopark alanında ve Mavi Bayraklı 7 adet halk plajında temizlik harekâtı düzenlenecek.

Bu Haberi Paylaşın