Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Genel Sekreter Aktekin: “Şemsiyeli cadde ilgi odağı oldu”

24.05.2013

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, şemsiyelerle süslenen 2. İnönü Caddesi’nin Antalya’da çok güzel bir ilgi odağı yarattığını söyledi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, yeniden düzenlenen 2. İnönü Caddesi’nde incelemelerde bulundu. Esnaf tarafından ilgiyle karşılanan Mehmet Aktekin, esnafa ‘hayırlı işler’ dileğinde bulundu. Aktekin, iki ay önce cadde esnafının kendilerini ziyaret ettiğini belirterek, sokaklarının bakımsızlığından ve işlerinin düşüklüğünden bahsederek caddeye proje geliştirilmesini istediğini söyledi. Benzeri projenin Portekiz’de uygulandığını ifade eden Aktekin, esnafa projeyi anlattıktan sonra uygulamaya geçildiğini kaydetti.

UCUZA MAL OLDU
Caddenin belediye işçilerinin emeğiyle düzenlendiğini kaydeden Genel Sekreter Aktekin, şöyle konuştu: “Düzenleme için herhangi bir satın alma hizmeti yapılmadı. Kaliteli bir imalat oldu. Şemsiyeler de caddeye ayrı bir hava kattı. Herkesin ilgisini çeken bir cadde oldu. Ziyaretçi sayısı arttı ve dolayısıyla esnafın işleri düzeldi. Projeyi yaygınlaştırmayı düşünüyoruz. Antalya’da çok güzel bir ilgi odağı oldu. Çok ucuza mal oldu. Esnafın mutluluğu bizi de çok mutlu ediyor.”

RENGARENK CADDE
2. İnönü Caddesi’ni 600 rengarenk şemsiye ile gölgelendirildi. Görenlerin fotoğraf çektirmeden ayrılmadığı bir konseptle düzenlenen cadde, düzenlemenin ardından çok sayıda ziyaretçi ağırlamaya başladı. Zemini özel taşla döşenen caddenin ortasında suni çimle yeşil yürüyüş güzergahı yaratıldı. Cadde, renkli kent möbleleriyle süslendi.

Bu Haberi Paylaşın