Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Gölcük Sağlık ve Şifa Kenti olacak

29.04.2013

Yazlık Ilıca Projesi Kültür ve TurizmBakanlığı tarafından Sağlık Termal Projesi alanı olarak sadece Gölcük içindeğil Kocaeli içinde çok bir önemli bir Proje olarak görülüyor. Gölcük BelediyeBaşkanı Mehmet Ellibeş, Yazlık Ilıca termal turizm tesisinde son aşamaya gelençalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Ellibeş, Gölcük için büyük önemtaşıyan ve Gölcük Belediyesinin imkanlarıyla hayata geçirdiğimiz Yazlık IlıcaSağlık Termal projesi İlçe geneline canlılık getirecek ve büyük bir işistihdamı sağlayacak olması bakımından heyecan uyandırıyor ve her yönüyle budoğrultuda yoğun bir hareketlilik yaşanıyor. Gölcük için projenin en önemlikısmı, 10 dönümlük alana yapılacak olan yatırım. Bunlar, günü birlikçivatandaşların rahatla faydalanabileceği alanlar, bay ve bayanların ayrı ayrıkullanabilecekleri termal havuzlar, Buhar odaları, içinde her türlü konforunolacağı aile odaları, çamur banyoları, Fitness ve sauna alanları, Çamur banyoalanları, çevre düzenlemesi ve yeşil alan düzenleme çalışmaları olacak dedi.
golcuk-sifa
Başkan Ellibeş, Yazlık Ilıca SağlıkTermal Turizm Tesisi olarak hizmete sunulacak bu proje adeta Sağlık yönündenşifa dağıtacak olması ve hizmetlerinin bir yansıması olarak ta bölgemizeekonomik hareketlilik getirerek yeni iş kollarının faaliyet göstermesiylehizmet bakımında da yaygınlaşmasını sağlayacak.
Genel baktığımızda Proje hizmete hazırhale getirildi ve son düzenlemeler yapılıyor, açılışından sonra yaşanacak hareketlilik bakımındanoldukça heyecan duyduğumu belirtmek istiyorum. Gölcük’ümüze, Kocaeli’mize veÜlkemize hayırlı olsun dedi.

Başkan Ellibeş’e incelemelerinde GenelKoordinatör Nihat Abiş,Başkan Yardımcıları Kemal Kahraman,İbrahim Tektaş,MehmetOlgun ve Hasan Özer eşlik etti.

Bu Haberi Paylaşın