Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Gölcük’te Atık Toplama Çalışmaları…

27.09.2016

Günlük yaşamımızda kentsel atıklarımızın, çöplerimizin düzenli olarak toplanması gerek çevre sağlığı gerekse kentsel yaşam kalitesi bakımından önem arz etmekte.

 

Bu kapsamda çöp toplama hizmetinde etkinlik ve verimlilik vatandaşlarımızın, günlük yaşamları içerisinde, hoş olmayan koku, görüntü ve kirlilikten kurtulmalarını sağlamakta. Belediye çöp toplama hizmetinin etkin ve kaliteli bir şekilde yürütülmesi için ekipler yaz ve kış aralıksız çalışmaya devam ediyor.

 

Kentimizde,  inşaatlardan ve ev tadilatlarından oluşan molozlar, yaklaşan kış aylarının da getirdiği sobalardan çıkan küllerin atıkları önemli derece kentsel kirliliğe neden olmakta. Belediyemiz bünyesinde oluşturulan ekipler vasıtasıyla, moloz ve kül atıklarının toplanmasının yanısıra, inşaat atıkları, yabani otlar ve diken temizliğine de önem veriliyor. Vatandaşlarımızın başvuruları  da dikkate alınarak , JCB kepçe ve kamyon ile atıklar toplanıyor. Ayrıca, kentin belli bölgelerine bırakılan bu tür atıklar belediyemiz ekipleri tarafından periyodik olarak toplanarak, halkımızın yaşam alanlarında kirliliğin en aza indirilmesi konusunda hassasiyetle çalışılıyor.

Bu Haberi Paylaşın