Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Gönüllü turizm elçileri Bursa’nın gururu

22.08.2014

bursa-08191553

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’ya gelen yabancı turistlere, kentin değerlerini ve güzelliklerini en güzel şekilde tanıtan ‘EN Kulüp Gönüllü Turizm Elçileri’nin Bursa’nın gururu olduğunu söyledi.

Bursa’nın geleceği için yatırımlarını ve projelerini aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentte sosyal yaşama renk katan gönüllü turizm elçilerinin Bursa’nın tanıtımına önemli katkı sağladığını söyledi.
Bursa’nın her alanda gelişmesi ile kültür ve medeniyet şehrinin özelliklerini ortaya çıkarmaya devam ettiklerini anlatan Başkan Altepe, “Bursa’nın değerlerini ortaya çıkarırken aynı zamanda bu güzelliklerin tanıtımı, kentin gerçek anlamda bir turizm şehri olması, doğal güzellikleri ve kültürel birikimiyle turizmden istenilen payı alması için de faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bursa’ya gelenlere yardımcı olunması ve örnek misafirperverliğin sunulması konusunda üzerimize düşen çok görev var” dedi.

“Gurur duyuyoruz”
Başkan Altepe, Bursa’nın her konuda örnek bir şehir olacağını vurgulayarak, “Bursa’nın bir medeniyet merkezi ve tarih başkenti olarak en güzel şekilde tanıtılması gerekiyor. Bu noktada gönüllü gençlerimiz, yıllardır Bursa için çalışıyorlar. Gençlerimiz, Bursa’yı ziyaret eden turistlere alışverişlerinde yardımcı olma, kendi dillerinde onlarla anlaşabilme ve kültürümüzün incelikleri hakkında bilgi verebilme gibi özellikli bir işi yıllardır yapıyorlar. Bizler de onlarla gurur duyuyoruz. Gönüllü turizm elçileri, Bursa’nın gururu” diye konuştu.
‘Bursa’nın çok özellikli ve güzel bir değer’ olduğunu belirten Altepe, “Bizler bu değeri en güzel şekilde tanıtmalıyız. Buraya gelen turistler de ülkelerine döndüklerinde Bursa’yı en güzel şekilde tanıtsınlar ki Bursa olarak istediğimiz hedeflere ulaşalım” dedi.

Ulucami’nin minberi şaşırtıyor
En Kulüp Gönüllü Turizm Elçisi Kevser Taştan da turistlere Bursa’daki tarihi ve turistik yerleri detaylı olarak anlattıklarını söyledi. Taştan, özellikle Avrupalı turistlerin, Ulucami’deki üzerinde galaksi ve güneş sisteminin bulunduğu minberi çok şaşırtıcı bulduklarını sözlerine ekledi.

‘Gönüllü Turizm Elçiliği’ nedir?
Bursa’da, 22 yıldır EN Kulüp tarafından sürdürülen ‘Gönüllü Turizm Elçiliği’ programı, son 10 yıldır Büyükşehir Belediyesi ile birlikte gerçekleştiriliyor. Bursa’nın tarihi ve kültürel eserleri konusunda eğitim alan ve yabancı dil bilen gençler, ‘Gönüllü Turizm Elçisi’ olarak Bursa’nın tanıtımına ve dünya barışına destek olurken aynı zamanda sosyal ve kişisel gelişimlerine de katkı sağlıyor. Program, Bursa’nın, tarihi ve kültürel eserlerinin çocuklar başta olmak üzere herkese tanıtılması ve sevdirilmesi, turistlerin en yoğun olduğu alanlarda gezici olarak danışmanlık hizmeti sağlanması, turistlere ve onların aracılığı ile tüm dünyaya Bursa’nın ve Türk kültürünün en güzel şekilde tanıtılması gibi amaçlar doğrultusunda sürdürülüyor.

Bu Haberi Paylaşın