Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Gönüllü Zabıtalar İş Başında

10.05.2013

Trabzon Belediyesi Gönüllü hizmetler biriminin oluşturduğu gönüllü zabıtalar ilk çalışmalarını yaptı. Trabzon Belediyesi Gönüllüleri hayatın her alanında çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu güne kadar bir çok etkinliğe imza atan gönüllüler son olarak Zabıta Gönüllüleri birimi kurarak çalışmalara başladı. Zabıta Komiserlerinden aldıkları eğitimin ardından sahaya inen gönüllüler zabıta ekipleri ile birlikte ilk görevine çıktı. Meydan, Forum, Kalkınma ve Mumhane önünde bulunan lokanta, pastane ve fırınlarda incelemelerde bulunan Gönüllü Zabıta ekipleri temizlik ve sağlık kurallarına özen gösteren iş yeri sahiplerini kutlarken, uymayanları daha özenli olmaları konusunda bilgilendirdi. İncelemelerde zabıta memurlarının yanında belediye gönüllülerini gören iş yeri sahipleri çalışmanın kendilerini memnun ettiğini ifade ederek “Bugüne kadar zabıta memuru arkadaşların denetimlerine alışmıştık ama ilk defa karşımızda sivil arkadaşları görünce biraz şaşırdık. Halkımızın birer gönüllü zabıta olarak hizmet aldıkları mekanları ziyaret etmeleri bizleri memnun etmiştir. Böylelikle gönül rahatlığı ile dükkanlarımızda yemeklerini yiyebilecek ve arkadaşlarına da tavsiye edeceklerdir. Başlattıkları uygulamadan dolayı Trabzon Belediyesine teşekkür ediyoruz” dediler.


Trabzon Belediyesi Gönüllüleri olarak hayatın her alanında hizmet vermeye devam edeceklerini belirten gönüllüler, “Bizler gönüllüler olarak yaşadığımız şehre her alanda katkı sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu çerçevede kurulan Zabıta Gönüllüleri gurubu ilk çalışmasını gerçekleştirmiş oldu. Her gün ihtiyaçlarımızı karşılamak için uğrayıp hizmet aldığımız lokantaları, fırınları ve pastanelerin mutfağını görmüş olmak bizler için farklı bir deneyim oldu. Bu anlamada zabıta arkadaşlara yardımcı olmak ve gördüğümüz aksaklıkları bildirmek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca birer vatandaş olarak hizmet aldığımız yerleri incelememizden memnun kalıp bizlere anlayışla yaklaşan esnaf arkadaşlara teşekkür ediyoruz. Bizlere bu imkanı sağlayıp şehrimize hizmet etme fırsatı sağladığı için Trabzon Belediye Başkanımız Sayın Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’na da ayrıca şükranlarımızı ifade etmek istiyoruz” şeklinde konuştular.
Gönüllüler daha güzel bir Trabzon için çalışmalarının devam edeceğini belirterek herkesi kendilerine destek vermeye davet ettiler.

Bu Haberi Paylaşın