Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Göztepe Spor Kulübü’nün Urla Torasan Mahallesi’nde yapacağı tesis için ilk kazma vuruldu.

26.07.2013

Göztepe Spor Kulübü’nün Urla Torasan Mahallesi’nde yapacağı tesis için ilk kazma bugün (24 Temmuz Çarşamba) vuruldu. Kulübü’n yıllardır özlemi çekilen tesis sorunu için atılan somut adım tüm Göztepelileri sevindirdi. Urla Torasan Mahallesi’nde düzenlenen temel atma törenine Urla Kaymakamı Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, Göztepe Başkanı Hüseyin Altınbaş, kulüp yetkilileri, futbolcular başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.

Göztepe Hüseyin Altınbaş yaptığı konuşmada “Bugün Göztepe tarihi açısında çok önemli bir gün. Kulübümüz tarihinde sıralama yapacak olursak kuruluş tarihimiz, aldığımız Cumhurbaşkanlığı ve Türkiye kupaları, Avrupa Fuar Şehirleri Kupasında elde ettiğimiz başarıların ardından tesisleşme bizim için çok önemli bir olaydır. Yapacağımız tesislerleGöztepemiz’in geleceğinde elde edeceği başarıların en önemli etkeni olacaktır” dedi.

Spor camiası içinde önemli ve büyük bir yeri olan Göztepe Spor Kulübü’nün Urla’da tesisleşmesinin ilçeye büyük katkı sağlayacağını dile getiren Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu, “Başarılı ve köklü bir geçmişe sahip olan Göztepe Kulübümüzün bundan sonra Urla ile anılacak olmasından büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz” dedi.

Törene katılan Urla Kaymakamı Şehmus Günaydın da futbolda kalıcı başarı için tesisin şart olduğunu vurgulayarak Urla’da yapılacak tesisin Türk futboluna önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirtti.

Urla Torasan Mahallesi’nde bulunan 20 dönümlük arazide yapılacak tesiste doğal çim sahaları ile profesyonel futbol takımı için dinlenme ve sağlık odaları, kondisyon salonu yemekhane, malzemelik, spor salonları, çalışma ofisleri ve toplantı salonları bulunacak.

Bu Haberi Paylaşın