Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Hasan Aktürk’ten engellilere tam destek

21.12.2012

Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, ilçede belediye tarafından sürdürülen tüm hizmetlerin içinde engelli vatandaşların ihtiyaçlarını da göz önüne alınarak yapıldığını belirterek her zaman onların yanında olduklarını ve desteklediklerini kaydetti. Başkan Aktürk, Mudanya belediyesi olarak engelli vatandaşların gündelik sosyal yaşam içinde daha aktif olmalarını ve yaşamdan zevk almalarını istedikleri için yapılan çalışmalar İçinde engelli vatandaşları da unutmadıklarını belirtti.

Mudanya’yı bugünkünden farklı ve daha sağlıklı bir geleceğe taşımak hedefiyle çıkılan yolda hazırlanan ve yakında çalışmalarına başlanacak olan projelerin içinde ve bugüne kadar belediye olarak yapılan tüm çalışmalarda engelli vatandaşların ihtiyaçlarını da dikkate aldıklarını söyledi.

İNŞAA ETTİRDİĞİMİZ ÖĞRETMEN EVİNDE Kİ ENGELLİ RAMPASINI UNUTMADIK

Belediye Başkanı Hasan Aktürk,” mesela belediye olarak engelli vatandaşlarımızın spor yapabilmelerini, oyunlar oynayabilmelerini ve oturup dinlenmelerini sağlamak amacıyla kendilerine engelsiz parkların oluşturulmasını sağladık. Yıllardır belediye hizmetleri ve belediye ile olan işlerinin çözümü için merdivenleri kullanmak zorunda kalarak sıkıntı yaşayan engelli vatandaşlarımızı düşünerek belediyemizde bir ilki başararak onlar ve yaşlı insanlarımızı düşünerek asansör sistemimizi devreye soktuk. Böylece vatandaşlarımız belediye birimlerinde ki işlerini anında çözüme kavuşturmuş oldukları için mutlular. Belediyemiz tarafından yapılan tretuvar ve kaldırımların oluşturulmasında da kendilerini düşünerek düzenlemeler yapmaktayız. Ayrıca belediye olarak öğretmenlerimize verdiğimiz sözleri de yerine getirerek kendilerine “Belediye olarak öğretmen evinizi biz yapacağız” sözünü gerçekleştirerek modern bir öğretmen evinin inşaatını başlattık ve tamamlanmasına az bir zaman kaldı, bu hizmetimiz içinde de engelli vatandaşlarımızı ve eğer varsa engelli öğretmenlerimizi de düşünerek binaya girişte engelli rampasını ve asansör sistemini oluşturduk ” dedi.

TOPLUMSAL YAŞAMIN İÇİNDE DAHA RAHAT YAŞAYACAKLAR

Başkan Aktürk,“Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamlarında karşılaştıkları tüm zorlukları gözlemliyorum. Bu nedenle de engelli vatandaşlarımızın da toplumsal yaşamın içinde olduklarını biliyor ve çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdürüyoruz. Sadece belediyemize bu görevler düşmüyor, bu önemli noktada, tüm bireylere önemli görevler düşmektedir. Mesela bir apartman düşünün engellilerin çıkışını sağlayacak bir rampaları bulunmuyor ve diğer insanlardan yardım ve destek istemek zorunda kalıyorlar. Bir işyeri düşünün, alışveriş için işyerine girmek isteyen engelliler için bir rampaları bulunmuyor bu sıkıntıların çözümlenmesi için hepimizin üzerine görevler düşmektedir. Belediye olarak bu konuların çözüme kavuşturulması ve engelli vatandaşların bu yaşam çarkı içinde var olduklarını kabul ettirmek için çalışmalarımızı yoğun olarak sürdürüyoruz. Engelli vatandaşlarımızın yararına olacak tüm hizmetlerin günden güne artarak yaşamın içine katılacağını belirtmek isterim. Mudanya ilçemizin bu konuda örnek olmasını istiyoruz. Engelli vatandaşlarımızın ekonomik anlamda da rahat etmeleri için belediye olarak kendilerine gelir sağlayacak el becerilerini arttıracak kursların açılmasını da sağlıyoruz. Böylece kimseye muhtaç olmadan yaşamlarını rahatlıkla sürdürebilecekler. İhtiyaç duyulan her konuda engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Bu Haberi Paylaşın