Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Hatay’ın verimli toprakları suyla buluşuyor

07.10.2015

hatay

Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı kentimizin verimli topraklarını su ile buluşturarak zirai üretimde yüksek verim ve üreticilerin de daha fazla gelir elde etmesi için hizmet vermeye devam ediyor.

Kent genelinde tarımsal sulamada yaşanan su kaçaklarını önlemek için sürekli ıslah ve yenileme çalışmaları yaparak tasarruf sağlayan Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, ayrıca yeni sulama göletleriyle su sıkıntısı çeken alanlara su temin ederken yer altı su kaynaklarını koruma altına alıyor.

Bu doğrultuda Yayladağı ilçesine bağlı Yoncakaya Mahallesi’nde 12 Haziran 2015 tarihinde ihalesi yapılan göletin yapım çalışmaları planladığı ölçüde devam ediyor. 31. Aralık 2015 tarihinde tamamlanması hesaplanan homojen toprak dolgulu, 76.000 m3 dolgu hacmi, 14 metre yüksekliği sahip gölet tamamlandığında 132.000m3 su tutularak 251 dönüm alanın sulanması sağlanacak.

1.600,000 TL bedelle ihaleye çıkan tesisin, Yoncakaya Mahallesi’nde yaşanan sıkıntıyı tamamen ortadan kaldırması planlanıyor.

Bu Haberi Paylaşın