Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Hayvan Sahiplenenlere Büyükşehirden Sürpriz Hediye

14.06.2017

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezleri bakım evinden köpek sahiplenen vatandaşlara Büyükşehir bir hediye paketi hazırladı. Minik dostların ihtiyaçlarının içinde bulunduğu paket, sahiplenme yapan bütün hayvanseverlere hediye ediliyor.

İÇERİSİNDE YOK YOK

Büyükşehir tarafından verilen paketin içerisinde hayvanın büyüklüğüne göre tasma, gezdirmek için zincir, mama ve su kabı, üç gün yetecek kuru mama yer alıyor. Hayvan sahiplenmek isteyen vatandaşlar haftanın her günü saat 10 ile 12 ve 14 ile 16 saatleri arasında bakım evini ziyaret edebiliyor.16 yaş üzeri hayvan severlere sahiplendirmenin yapıldığı merkezde 16 yaş altı hayvan severlere velileriyle birlikte sahiplendirme yapılıyor.

BÜTÜN BAKIMLARI BÜYÜKŞEHİR’DEN

Sahiplendirme yapılan hayvanlara karne çıkarılıyor ve ilk aşılara veteriner hekimler tarafından yapılarak teslim ediliyor. Daha sonra periyodik kontrolleri ve aşıları karneleriyle birlikte gelmeleri halinde ücretsiz olarak bu merkezlerden yapılıyor.

2 BİN 616 HAYVAN YUVASINA KAVUŞTU

Sahiplendirilme projesi ile küçük dostları da sıcak yuvalarına kavuşuyorlar. Öte yandan Büyükşehir Belediyesi tarafından Bakımevinden 2015 yılından bu yana toplam 2 bin 616 hayvan sıcak yuvalarına kavuştu.

Bu Haberi Paylaşın