Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Hayvanseverlerden Başkan Günaydın’a Teşekkür

07.11.2017

Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi cumartesi günü saat 14.00’da açılıyor. Hayvanseverler açılışı yapılacak olan merkezden dolayı Başkan Günaydın’a teşekkür ederken, fahri olarak merkezde görev alabileceklerini bildirdi. Günaydın, “Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz her konuyu çözülebilecek şekilde yapıldı” derken, Ispartalıları açılışa davet etti. Açılışa katılmak isteyenler için saat 13.00’dan itibaren Endüstri Meslek Lisesi önünden otobüs kaldırılacak.

Isparta Belediyesi tarafından Koçtepe Köyü Yolu üzerine inşası tamamlanan Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi 4 Kasım 2017 Cumartesi günü saat 14.00’da yapılacak törenle hizmete açılıyor. Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi açılışı öncesinde SDÜ Hayvan Koruma Kulübü yöneticileri, hocalar ve hayvanseverler yapılan çalışmalardan dolayı Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret ederek teşekkür etti.

Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin açılacak olmasından dolayı duydukları memnuniyetlerini dile getiren hayvanseverler gönüllü olarak merkezde hizmet vermeye hazır olduklarını söyledi. Yine sokak hayvanları için şehirde yapılabilecek çalışmalar ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan görüşmede konuşan SDÜ Hayvan Koruma Kulübü Başkan Yardımcısı Halil Cebeci, “Açılışta yer alacağız. Belediye Başkanımıza böyle bir hizmetten dolayı teşekkür ediyoruz, hayvanlarımız için çok iyi olacağını düşünüyorum. Kendisi de hayvansever biri olarak bunu canı gönülden yapıyor” dedi.

Hayvanseverler merkez haricinde şehirde de yapılabilecek ortak çalışmalarla ilgili olarak fikirlerini ortaya koydu. Çalışmalarla vatandaşlara hayvan sevgisinin aşılanması gerektiğini söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da, kış aylarında hayvanların beslenme sorunlarının ortaklaşa yapılabilecek çalışmalarla gerçekleştirilebileceğini aktardı. Belediyeye her türlü yardım ve desteğe hazır olduklarını belirten hayvanseverler de, Başkan Günaydın’ın hayvanlara karşı olan duyarlılığını bildiklerini ve ülkeye örnek olacak çalışmalar gerçekleştirdiğini belirtti.

Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getiren Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’da, “Hayvanları sevmeyen insanı, insan sevmeyen hayvanı sevemez. Bu hepimizde olması gereken bir özelliktir. Merkezimizi açıyoruz. Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz her konuyu çözülebilecek şekilde yapıldı. Misafirlerimiz fahri olarak fırsat buldukça merkezimizde gönüllü olarak görev alabileceklerini söylediler. Bu bana mutluluk veriyor. Cumartesi günü yapacak olduğumuz merkezimizin açılışına öğrencilerimizi, hocalarımızı ve Ispartalı vatandaşlarımızı davet ediyorum. Şimdiden merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Büyük uğraşlar sonunda 49 dönüm arazi üzerine kurulan ve her şeyin düşünüldüğü Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi cumartesi günü saat 14.00’da düzenlenecek bir törenle hizmete giriyor. Doğallığın ön planda tutulduğu 11 kapalı bina ve padok yerlerinden oluşan merkezde kedi ve köpekler için ayrı ayrı hastane, kısırlaştırma merkezleri, ameliyathane, anne ve yavruların aynı yerde kalabilecekleri yuvalar, normal yuvalar ve karantina bölgeleri yer alıyor. Köpekler için ayrıca ormanlık alan içerisinde doğal barınaklarda bulunuyor. Bakımı tamamlanan hayvanlar doğal oltamda yaşayacak. Bunun yanı sıra hayvan barınağına gelecek olan çocuklar için masal odaları, eğlence yerleri ile yetişkinler için dinlenme alanları da oluşturuldu.

Bu Haberi Paylaşın