Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

HBB, Miniklere Çevre Ve Doğa Sevgisini Aşılıyor

17.02.2017

Hatay Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, Hatay’ın 15 ilçesinde gerçekleştirdiği bahçe düzenlemeleri ve peyzaj çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

HBB OVAKENT ANAOKULU’NA PEYZAJ ÇALIŞMASI VE BAHÇE DÜZENLEMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Eğitim ve öğretime verilen destek doğrultusunda il genelinde bulunan okullarda ihtiyaç durumuna göre çalışmalar gerçekleştiren HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı, Ovakent Anaokulu’nda bahçe düzenlemesi ve peyzaj çalışması gerçekleştirdi.
Çevre ve doğa sevgisini aşılamak amacıyla mevsimlik çiçekleri ekmeleri için öğrencilere teslim eden HBB ekipleri, ayrıca okul bahçesine zakkum, ateş dikeni, lavanta, taflan bitkilerini ekerek okul bahçesini daha yeşil hale getirdi.

Gerçekleştirilen peyzaj çalışması ile birlikte okul bahçesinin daha temiz ve görsel açıdan güzel bir hale geldiğini ifade eden ekipleri, okul yönetiminden de tam not aldı.

İHTİYAÇ DOĞRULTUSUNDA ÇALIŞMALAR İL GENELİNDE DEVAM EDECEK

Hatay’ı daha güzel ve yaşanası bir yer haline getirmek amacıyla çalışmalarına ara vermeden devam eden ekipler, peyzaj çalışması ve bahçe düzenlemesinin ihtiyaç doğrultusunda il genelinde devam edeceklerini bildirdi.

Bu Haberi Paylaşın