Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Her şey daha yeşil bir Denizli için

28.03.2015

denizli-agac

Denizli Büyükşehir Belediyesi 2015 Mart ayında 30 bin fidanı toprakla buluşturdu. ‘Gelecek İçin Sen De Bir Fidan Dik’ sloganıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından bir süredir devam eden Fidan Dikim Günleri kapsamında Çamlık Mesireliği’nde Başkan Zolan çocuklarla fidan dikti, ilk can suyunu beraber verdi. Çamlık Mesireliğine bin adet fidan dikimi gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Zolan, ” Her çocuğumuz için, herkes için bir fidan dikeceğiz ” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Fidan Dikim Günleri etkinliği kapsamında Çamlık Mesireliğine bin adet fidan dikimi yapıldı.
Gelecek İçin Sen De Bir Fidan Dik sloganıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen organizasyona Denizli Vali Yardımcısı Erol Türkmen, Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Altın, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Özsoy ve il merkezindeki okullardan gelen öğrenciler katıldı.

“Geleceğe sahip çıkıyoruz”
Törende konuşan Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu, ağaçlarla ile öğrencileri buluşturarak iki fidanı bir araya getirdiklerini söyledi. Korucu“Biz bugün burada iki fidanı bir araya getiriyoruz. Bu fidanlardan birisi bizim yetiştirdiğimiz ağaç fidanları ile Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yetiştirdiği öğrenci fidanlarını buluşturuyoruz. Bu aynı zamanda geleceğe sahip çıkmamız anlamına geliyor” diye konuştu.

“Denizli şanslı bir il”
Pamukkale Kaymakamı Veysel Beyru da yaptığı konuşmasında Denizli’nin şansı bir il olduğunu ifade etti. Beyru, “Çamlık mesireliğinde Denizli Büyükşehir Belediye Başkanlığımız ile Orman Bölge Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan etkinlikler çerçevesinde fidan dikiminde sizlerle buluştuk. Denizli olarak şanslı bir iliz çünkü bu şehrin yüzde 50’si orman” dedi.

“Sizlerle beraber ağaçlar da büyüyecek ve denizli daha da güzel olacak”

Örencilerin yoğun sevgisi ile karşılaşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, yaptığı konuşmada çocukların geleceği ve daha güzel Denizli için ormanlara sahip çıkarak fidan dikimi yaptıklarını söyledi. Başkan Zolan “Bugün geldiğimiz noktada Denizlimizin parklarıyla, ağaçlarıyla yemyeşil olduğunu görüyoruz. İnşallah sizler büyüdüğünüzde bugün diktiğimiz ağaçlar da büyüyecek. Denizlimiz daha da güzel olacak” dedi.

“En Temiz Şehir Biz İsek En Yeşili de Biz Olacağız”
Başkan Zolan, Denizli’nin ‘En temiz kent’ unvanını hatırlatarak, en yeşil kentin de Denizli olacağını belirtti. Başkan Zolan “Sevgili çocuklar, haftamız hayırlı olsun. İnşallah Denizlimiz ve ülkemiz yeşil olsun. Çevreye daha duyarlı bir Denizli için gece gündüz çalışacağız. Biz sizlerin geleceği için Denizlimizi yeşil bir Denizli, güzel ve temiz bir Denizli, çevreci bir Denizli ve en temiz şehir olma noktasında gayret sarf ediyoruz. Bugün geldiğimiz noktada Denizlimizin parklarıyla ağaçlarıyla yemyeşil olduğunu görüyoruz. İnşallah bundan sonra da sizler büyüdüğünüzde bugün diktiğimiz ağaçlar da büyüyecek. Denizlimiz daha da güzel olacak. Bildiğiniz gibi bu kış çok yoğun kar yağışı oldu. Çok şükür uzun zamandır hasret kaldığımız kar yağışına kavuştuk. Onlar berekettir. Bu yağışla beraber Çamlık’ta 700’den fazla ağacımız kırıldı. Yok olan ağaçlarımızın yerine 1000’den fazla ağaç dikiyoruz. Bu ağaçlar büyüdükçe Çamlık daha güzel olacak. Denizlimizin ve sizlerin geleceği daha güzel olacak. Nasıl Denizli en temiz şehirse, en yeşil şehir de bu şehir olacaktır. Bugün kişi başına 11 metrekare yeşil alanımız var. Denizlimizin yüzde 50’si orman. Yeşille iç içeyiz. Ama yetmez. Her çocuğumuz için, herkes için bir fidan dikeceğiz. Bu fidanların sizlerle beraber büyümesini sağlamak için bugün buradayız. Çevremize sahip çıktığınız için sizlere de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Zolan ve protokol üyeleri fidan dikti. Dikilen ilk fidanların da can suyunu Başkan Zolan ve çocuklar döktü.

“Başkan Zolan’a Öğrencilerden Yoğun İlgi”
Düzenlenen törende renkli görüntüler de ortaya çıktı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a törene katılan öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Başkan Zolan öğrencilerin arasına girerek öğrencilerle hatıra fotoğrafları da çektirirken yoğun ilgiden zor anlar yaşadı. Bazı öğrenciler de Başkan Zolan ile özçekim yapmayı da ihmal etmedi.

Bu Haberi Paylaşın